X
Ładowanie...

Tanie loty Irkuck Werona

już od 480 zł
02 mar 09 mar Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Werona

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Werona
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Rzym
07 mar (czw)
Alitalia
Lot bezpośredni
Werona
09 mar (sob)
Alitalia
Lot bezpośredni
Rzym
09 mar (sob)
Alitalia
Lot bezpośredni
Werona
10 mar (nie)
Alitalia
Lot bezpośredni
Rzym
09 mar (sob)
Alitalia
Lot bezpośredni
Werona
11 mar (pon)
Alitalia
Lot bezpośredni
Rzym
07 mar (czw)
Alitalia
Lot bezpośredni
Werona
10 mar (nie)
Alitalia
Lot bezpośredni
Rzym
07 mar (czw)
Alitalia
Lot bezpośredni
Werona
11 mar (pon)
Alitalia
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Irkuck Werona

Przewodnik po lotach Irkuck Werona

Zaginięcie bagażu rejestrowanego z winy linii lotniczych - wskazówki dla pasażera

Każdego dnia giną setki sztuk bagażu. Jeśli w czasie Twojego lotu Irkuck - Werona, Twój bagaż rejestrowany nie wyjedzie na taśmie, natychmiast udaj się do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Werona lub w Irkuck. Najważniejsze kwestie bagażowe określa art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i rozporządzenie PE 889/202. Wskazane wyżej dokumenty informują o tym, że przewoźnik bierze odpowiedzialność za zagubienie bagażu  wyłącznie pod warunkiem, że zagubienie miało miejsce na pokładzie samolotu lub w czasie załadunku przez załogę oraz że pasażer ma prawo do ubiegania się o zwrot pieniędzy za swoją stratę.

Zgłoszenie zaginionego bagażu, czyli prawa turysty

Należy zacząć od poinformowania o zgubie i wypełnienia dokumentu Property Irregularity Report, czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on podstawą do roszczeń oraz otrzymania odszkodowania od organizatora lotu. Aby otrzymać PIR, okazujemy swój dokument tożsamości, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który otrzymaliśmy przy odprawie. Opisujemy wygląd bagażu z uwzględnieniem charakterystycznych szczegółów, by przyspieszyć jego znalezienie. Zaleca się dołączyć zdjęcie walizki jeśli takie posiadamy. Zazwyczaj już podczas spisywania PIR dowiadujemy się, co się stało z torbą i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Irkuck - Werona. Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres hotelu, w którym planujemy się zatrzymać i swój telefon kontaktowy. Znaczna część przewoźników dostarczy nam zgubę we wskazane miejsce. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaproponuje nam rekompensatę za postawienie nas w trudnej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy informowaniu o zaginięciu torby nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego zaoferowanie należy do dobrych praktyk linii lotniczych lub o pieniądze  na zakup tych rzeczy na własną rękę. Jeśli torba się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany turysta  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać konkretne informacje co robić dalej.

Jak uchronić się przed zagubieniem bagażu na lotnisku?

Zanim wyruszysz do Irkuck - Werona zapoznaj się z regulaminem przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup torby, która będzie rzucać się w oczy. W ramach bagażu rejestrowanego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy niezbędnych leków. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od przewoźnika za zaginiony bagaż jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia przed lotem.