X
Ładowanie...

Tanie loty Katania Kiszyniów

już od 305 zł
30 sty 06 lut Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Kiszyniów

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Kiszyniów
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Berlin
02 lut (sob)
WizzAir
Lot bezpośredni
Kiszyniów
09 lut (sob)
WizzAir
Lot bezpośredni
Warszawa
19 lut (wto)
LOT
Lot bezpośredni
Kiszyniów
22 lut (pią)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
19 lut (wto)
LOT
Lot bezpośredni
Kiszyniów
23 lut (sob)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
20 lut (śro)
LOT
Lot bezpośredni
Kiszyniów
23 lut (sob)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
25 lut (pon)
LOT
Lot bezpośredni
Kiszyniów
01 mar (pią)
LOT
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Katania Kiszyniów

Przewodnik po lotach Katania Kiszyniów

Zagubienie bagażu rejestrowanego z winy przewoźnika - porady dla podróżującego

Codziennie giną setki sztuk bagażu. Jeśli w czasie Twojego lotu Katania - Kiszyniów, Twój bagaż rejestrowany nie pojawi się na taśmie, natychmiast udaj się do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Kiszyniów lub w Katania. Najistotniejsze ustalenia bagażowe określa konwencja montrealska i Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego 889/2002. Wspomniane dokumenty informują o tym, że organizator lotu bierze odpowiedzialność za zagubienie torby  tylko pod warunkiem, że uszkodzenie nastąpiło na pokładzie samolotu lub podczas dowozu przez załogę oraz że turysta ma prawo do starania się o rekompensatę za swoją zgubę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa turysty

Należy zacząć od poinformowania o zgubie i uzyskania dokumentu PIR, czyli protokołu o nieprawidłowości mienia. Będzie on podstawą do roszczeń oraz otrzymania rekompensaty od linii lotniczych. Aby zdobyć PIR, pokazujemy swój paszport lub dowód osobisty, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który otrzymaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd torby z uwzględnieniem charakterystycznych szczegółów, by przyspieszyć jego znalezienie. Warto dołączyć zdjęcie torby jeśli takie posiadamy. Zazwyczaj już podczas uzupełniania PIR dowiadujemy się, co się stało z walizką i ile czasu zajmie ściągnięcie na lotnisko w Katania - Kiszyniów. Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres miejsca, w którym planujemy się zatrzymać i swój telefon kontaktowy. Większość przewoźników dostarczy nam zagubiony bagaż pod wskazany adres. Również od klasy przewoźnika zależy to, czy zaproponuje nam odszkodowanie za postawienie nas w trudnej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy informowaniu o zaginięciu torby nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego zaoferowanie należy do dobrych praktyk linii lotniczych lub o pieniądze  na zakup tych rzeczy samodzielnie. Jeśli torba się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany turysta  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać konkretne informacje co robić dalej.

Jak ochronić się przed zagubieniem torby na lotnisku?

Zanim wyruszysz do Katania - Kiszyniów zapoznaj się z zasadami linii lotniczych regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie rzucać się w oczy. W ramach bagażu odprawianego nie nadawaj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy niezbędnych lekarstw. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od linii lotniczych za zaginiony bagaż jest zakup konkretnego ubezpieczenia przed wyjazdem.