X
Ładowanie...

Tanie loty Katowice Alexandroupolis

już od 1438 zł
02 cze 09 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Alexandroupolis

Bilety lotnicze Polska Alexandroupolis

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
03 lip (wto)
Swiss
Alexandroupolis
10 lip (wto)
Aegean Air
Warszawa
03 lip (wto)
Lufthansa
Alexandroupolis
11 lip (śro)
Aegean Air
Warszawa
03 lip (wto)
Lufthansa
Alexandroupolis
12 lip (czw)
Aegean Air
Warszawa
04 lip (śro)
Lufthansa
Alexandroupolis
10 lip (wto)
Aegean Air
Warszawa
04 lip (śro)
Lufthansa
Alexandroupolis
12 lip (czw)
Aegean Air
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Katowice Alexandroupolis

Przewodnik po lotach Katowice Alexandroupolis

Czym są turbulencje i czy są groźne dla pasażerów?

Organizujesz podróż samolotem do Katowice - Alexandroupolis ale obawiasz się turbulencji? Zanim zrezygnujesz z zakupu biletu na lot zapoznaj się, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to gwałtowne ruchy mas powietrza,podczas których samolot wpada w drgania, lekko zniża się. Turbulencji nie należy się bać,  ponieważ w łagodnej formie zdarzają się praktycznie na każdym przelocie i jest to zupełnie normalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w samolocie?

Wyróżnia się kilka powodów tworzenia się turbulencji w samolocie. Główną przyczyną jest ruch mas powietrza, który ulega nagłemu zakłóceniu, przede wszystkim w miejscach zetknięcia prądów powietrza  o przeciwnych kierunkach i prędkościach. Następną przyczyną są uskoki wiatru, czyli miejsca, gdzie wiatr niespodziewanie zmienia kierunek lub prędkość. Zazwyczaj ma to związek z lotem na dużych wysokościach. Turbulencje powstają też często w trakcie burzy.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka rodzajów w zależności od ich siły. Ogólnie występują ich trzy rodzaje, a mianowicie turbulencje o niskiej sile, w trakcie których samolot zniża się tylko do jedenego metra i praktycznie są niezauważalne przez pasażerów , średnie turbulencje, podczas których maszyna opada o kilka metrów, a podróżujący znacząco je odczuwają. Ostatnim typem są turbulencje o wysokiej sile, podczas których maszyna gwałtownie opada maksymalnie 30 metrów i mogą stanowić zagrożenie dla turystów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym rodzajem turbulencji a zarazem najgroźniejszym dla pasażerów jest CAT , czyli turbulencja w czystym powietrzu, trudna do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby niedogodności związane z turbulencjami nie zepsuły wspomnień z lotu  Katowice - Alexandroupolis?

Chcesz polecieć samolotem do Katowice - , lecz boisz się turbulencji, dlatego podczas rezerwacji lotu Katowice - Alexandroupolis samodzielnie wybierz miejsca w samolocie. Specjaliści od lotów lotniczych sugerują, że wszelkie gwałtowne ruchy samolotu będą najmniej odczuwalne na miejscach znajdujących się na linii skrzydeł. Najważniejszą rzeczą, jaką trzeba zrobić, to mieć założone pasy przez całą podróż.