X
Ładowanie...

Tanie loty Katowice Bilbao

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
15 lut 22 lut Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Katowice Bilbao

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Katowice Bilbao

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Katowice Bilbao

Przewodnik po lotach Katowice Bilbao

Przewożenie lekarstw w bagażu podręcznym w tanich lotach Katowice - Bilbao

O ile kwestia przewozu przekąsek i płynów w samolocie jest wszystkim bardzo dobrze znana, o tyle przewóz lekarstw czasami budzi niepokój i kontrowersje. Podpowiadamy, jakie leki możesz zabrać ze sobą na pokład i jakie są warunki przewoźników co do tego.

Przewożenie leków w bagażu podręcznym

Zgodnie z przepisami pasażerowie mogą zabrać ze sobą lekarstwa w bagażu podręcznym. To wspaniała wiadomość dla osób podróżujących w ofercie tanich lotów Katowice - Bilbao, z takiego powodu, że z reguły zabierają oni jedynie taki bagaż. Powinno się wszystkie lekarstwa zapakować do przezroczystej torebki, dzięki czemu szybciej przejdziesz odprawę.

Możesz transportować w zasadzie medykamenty każdego rodzaju. W bagażu podręcznym mogą znaleźć się lekarstwa ogólnodostępne, wydawane bez recepty (tabletki na ból gardła, sprayw do nosa czy maści). Możesz też zabierać krople do oczu i środki dezynfekujące i masz możliwość zabrać więcej niż sto mililitrów. W bagażu podręcznym masz możliwość wziąć ze sobą też medykamenty przpisywane na receptę przez specjalistę. Jednak to podlega kolejnym zasadom.

Przewóz lekarstw na receptę

Medykamenty przepisywane na receptę także możesz przewieźć w bagażu podręcznym. Nieistotne, czy udajesz się w podróż tanimi lotami Katowice - Bilbao, czy wybierasz regularne linie lotnicze – w obu opcjach masz możliwość wziąć ze sobą leki do samolotu. Należy tylko powiedzieć przy odprawie, że masz je ze sobą.

Leki sprzedawane na receptę od czasu do czasu jednakże mogą nie przejść kontroli. To dlatego, że w różnych państwach są inne przepisy dotyczące ich wydawania i przepisywania. W związku z tym także możesz zostać poproszony o potwierdzenie autentyczności leków, co oznacza, że po prostu musisz okazać konkretną dokumentację. Najczęściej wystarczy krótkie zaświadczenie od lekarza.

Przewoźnicy

Obowiązkowo sprawdź, jacy przewoźnicy kursują na trasie Katowice - Bilbao