X
Ładowanie...

Tanie loty Katowice Karpathos

już od 1768 zł
19 lip 26 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Karpathos

Bilety lotnicze Polska Karpathos

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
01 sie (sob)
Aegean Air
Karpathos
02 wrz (śro)
Aegean Air
Warszawa
23 sie (nie)
Austrian Airlines
Karpathos
25 sie (wto)
Austrian Airlines
Warszawa
21 sie (pią)
Aegean Air
Karpathos
25 sie (wto)
Aegean Air
Warszawa
19 sie (śro)
Aegean Air
Karpathos
25 sie (wto)
Aegean Air
Warszawa
19 sie (śro)
Aegean Air
Karpathos
27 sie (czw)
Aegean Air
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Katowice Karpathos

Przewodnik po lotach Katowice Karpathos

Proces i rodzaje odprawy przed podróżą Katowice - karpathos- poradnik dla turystów

Lecisz w podróż samolotem Katowice - karpathos po raz pierwszy i obawiasz się, jak przejśc przez proces odprawy? Dodatkowo w sieci krążą informacje o kilku rodzajach odpraw i nie masz pojęcia, której się spodziewać a którą wybrać jeśli organizator lotu daje taką możliwość?Poniżej przedstawiamy krótki poradnik, który charakteryzuje krok po kroku, każdy z dostępnych typów odprawy .

Definicja odprawy biletowo-bagażowej

Odprawa pasażerska to proces zgłoszenia się na lotnisku Katowice - karpathos w dniu lotu, podczas którego pasażer dostaje kartę pokładową oraz nadaje bagaż główny. W zależności od rodzaju odprawy turysta jest zobligowany do pojawienia się odpowiednio wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa tradycyjna

Najpopularniejszą odprawą jest odprawa tradycyjna, gdzie całość odbywa się na lotnisku, z którego wylatuje samolot do Katowice - karpathos. Po przybyciu na lotnisko trzeba znaleźć odpowiednią punkt odpraw (check-in) przypisaną do Twojego numeru lotu. Przy stanowisku odprawy sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, kod rezerwacji biletu drogą elektroniczną lub bilet papierowy. Oprócz tego będziesz mógł zważyć i odprawić swoją walizkę, jako bagaż główny, który zostanie przewieziony przez załogę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i nadaniu bagażu otrzymasz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia na pokład. Po odprawie biletowo-bagażowej należy przejść do bramki, gdzie każdy pasażer poddany jest kontroli bezpieczeństwa. Podczas takiej kontroli każdy podróżujący musi odłożyć do pojemnika wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,jakie przewozi w bagażu podręcznym, a także okrycie wierzchnie jeśli zabiera ze sobą. Gdy kontrola bezpieczeństwa dobiegnie końca możesz przejść do odpowiedniej bramki (gate), skąd pasażerowie wchodzą do samolotu. Godzina wejścia na pokład znajduje się również na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie personel lotniska poinformuje o gotowości przyjęcia pasażerów na pokład samolotu.

Samodzielna odprawa na lotnisku

Znaczna część lotnisk międzynarodowych posiada urządzenia do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już obeznany z zasadami obowiązującymi przed wylotem i chcesz uniknąć stania w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Najpierw przeczytaj w Internecie czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska się znajduje oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż kabinowy, jak i bagaż główny. Wprowadź do automatu informacje z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do rezerwacji lotu oraz numer potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji wprowadzonych danych otrzymasz wydruk karty pokładowej. Zabierz ze sobą, aby móc wejść na pokład. Jeśli możesz odprawić swój bagaż,dodatkowo urządzenie do odprawy wydrukuje przywieszkę do oklejenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem trzeba zostawić w punkcie zrzutu bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa przez Internet

W dobie Internetu przewoźnicy również wychodzą na przeciw wymaganiom potencjalnych pasażerów. Poza możliwością zarezerwowania lotu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy odprawić się przed wylotem przez Internet. Taka odprawa odbywa się przy pomocy formularza internetowego, który generuje się na stronie wybranego przewoźnika, zazwyczaj uruchamiana jest kilka dni przed lotem. Po wpisaniu wymaganych danych, drukujemy kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu wylotu.  Jeśli zamierzasz podróżować z bagażem rejestrowanym również na stronie przewoźnika możesz nadać mu numer, wydrukować oznaczenie  i przykleić na bagaż. Niemniej jednak w dniu podróży obowiązuje Cię stawienie się do tradycyjnej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu kontroli poprawności danych oraz procedur bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy online, aby wejść na pokład pasażer musi mieć ze sobą wydrukowane w czarnym kolorze karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana tak, aby jedna strona kartki pozostała niezadrukowana. Ważne, żeby wziąć ze sobą prawidłowe dokumenty, którymi posługiwałeś się przy odprawie.

Nie znalazłeś niczego godnego uwagi? Spróbuj na chybił trafił znaleźć tanie loty w naszym serwisie:

Tanie loty Mulhouse Amsterdam

Tanie loty Sligo Vaasa

Tanie loty Aviano Arvidsjaur

Tanie loty Norrköping Zabljak

Tanie loty Peschiei Kokkola

Tanie loty Grundarfjordur Kozani

Tanie loty St Moritz Kiruna

Tanie loty Nassjo Ronneby

Tanie loty Soria Krajowa

Tanie loty Air France Warszawa Saint Martin

Tanie loty China Airlines Tokio Singapur