X
Ładowanie...

Tanie loty Katowice Kiruna

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
30 maj 06 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Katowice Kiruna

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Katowice Kiruna

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Katowice Kiruna

Przewodnik po lotach Katowice Kiruna

Pierwsza podróż samolotem - poradnik dla turysty

Podróż samolotem zawsze wiąże się ze stresem, zwłaszcza dla pasażerów, którzy nigdy nie podróżowali w ten sposób. Kupiłeś bilety na swój pierwszy lot Katowice - Kiruna i odczuwasz delikatny stres? Przeczytaj nasz poradnik, a dowiesz się wszystkiego, co może się przydać w trakcie lotu.

Nie spóźnij się na lot

Przed wylotem koniecznie jest przejście odprawy, w czasie której podróżni nadają bagaże rejestrowane, a także otrzymują od personelu karty upoważniające do wejścia na pokład. Żeby wszystko przebiegło zgodnie z planem, należy stawić się do odprawy około 2 godzin przed odlotem. Jak wygląda odprawa? Turyści muszą przygotować dokumenty tożsamości i udać się do specjalnej bramki. W tym momencie następuje zdanie bagażu rejestrowanego, a podróżny może przejść kontrolę bezpieczeństwa, w czasie której weryfikowana jest m.in. torba podręczna.

Czego nie można przewozić w walizce podręcznej

Jesteś na etapie pakowania się do lotu Katowice - Kiruna i myślisz o tym, jakie rzeczy nie mogą być wnoszone na pokład? Według wewnętrznych regulacji linii lotniczych zabronione są rzeczy stanowiące potencjalne zagrożenie, np. niektóre akcesoria kosmetyczne lub lecznicze - ostrza, brzytwy, strzykawki z igłą, a także sprzęt sportowy - deskorolki czy wędki. Do samolotu nie wniesiesz też noży, brzytw, żyletek, czy śrubokrętów.

Kiedy personel może nie wpuścić pasażera na pokład

Przed Tobą lot Katowice- Kiruna? Zwróć uwagę na to, że przewoźnik może nie wpuścić na pokład osoby znajdującej się pod wpływem alkoholu oraz pasażerów, którzy stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Warto pamiętać o tzw. overbookingu, czyli sytuacji, w której linie lotnicze sprzedadzą więcej biletów niż przewidziano miejsc. Także wtedy załoga może wyprosić z pokładu niektórych pasażerów, jednak linie lotnicze są wówczas zobligowane do zwrotu kosztów.