gs
X
Ładowanie...

Tanie loty Katowice Minorka

już od 12129 zł
29 wrz 06 paź Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Katowice Minorka

Bilety lotnicze Katowice Minorka

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Katowice
25 wrz (wto)
Lufthansa
Minorka
08 paź (pon)
Iberia
Katowice
25 wrz (wto)
Lufthansa
Minorka
09 paź (wto)
Iberia
Katowice
25 wrz (wto)
Lufthansa
Minorka
10 paź (śro)
Iberia
Katowice
26 wrz (śro)
Lufthansa
Minorka
10 paź (śro)
Iberia
Katowice
24 wrz (pon)
LOT
Minorka
08 paź (pon)
Iberia
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Katowice Minorka

Przewodnik po lotach Katowice Minorka

Jet lag- to warto wiedzieć! Wskazówki dla podróżnych na trasie Katowice - Minorka

Czym jest jet lag? Najprościej mówiąc jest to zespół objawów nagłej zmiany strefy czasowej pojawiający się podczas lotu Katowice - Minorka w kierunku równoleżnikowym spowodowane zakłóceniem naturalnego rytmu dnia i nocy. Ciężkość zespołu jet lag zależna jest od ilości przekraczanych stref czasowych oraz kierunku podróży. Syndrom jet lag jest mocniej odczuwalny podczas lotu na wschód, który skraca dobę. Dzieje się tak, ponieważ organizmowi łatwiej przestawić się na dłuższy dzień, jak to ma miejsce podczas lotu w kierunku zachodnim. Objawami syndromu jet lag mogą być: zaburzenia snu, niemożność skupienia uwagi, ból głowy, zaburzenia apetytu. Aby złagodzić symptomy jet lag na kilkanaście dni przed planowanym lotem Katowice - Minorka zaleca się przyzwyczaić organizm do zmiany czasu, tzn. możesz spróbować pójść spać później niż zwykle, jeśli lecisz w kierunku zachodnim oraz postaraj się zasnąć wcześniej i jednocześnie wcześniej wstawać, jeśli lecisz w kierunku wschoodnim.

Jet lag na trasie Katowice - Minorka - wskazówki, jak sobie z nim radzić dla osób podróżujących na zachód

Jeśli Twoja podróż kieruje Cię na zachód od Twojego Katowice przede wszystkim postaraj się nie zasnąć. Aby tego uniknąć porozciągaj się w fotelu pasażerskim. Spożywaj duże ilości napojów niegazowanych, zjedz posiłki lekkostrawne ale zarazem bogate w białko, które pobudzą organizm i pomogą zlikwidować senność. Po przylocie postaraj się poczekać do wieczora aby iść spać, w miarę możliwości przebywaj jak najwięcej w świetle dziennym.

Syndrom jet lag na trasie Katowice - Minorka - porady jak złagodzić objawy dla turystów podróżujących w kierunku wschodnim

Jeśli lecisz na wschód od swojego Katowice postaraj się zasnąć. W przypadku, gdy nie możesz zasnąć poproś obsługę samolotu o zaparzenie herbaty ziołowej lub zjedz bogaty w węglowodany posiłek to który lekko obciąży organizm i wywoła uczucie senności. Aby jak najlepiej znieść zmianę strefy czasowej postaraj się wprowadzić w sen w sposób naturalny, a więc unikaj środków nasennych oraz alkoholu, które utrudniają regenerację organizmu.

Rady ogólne, czyli co jeszcze pomoże przetrwać jet lag

Pamiętaj, aby przestawić zegarek na czas obowiązujący w miejscu docelowym, zrób to najlepiej od razu, gdy wejdziesz do samolotu. To ułatwi Ci psychiczne przestawienie się na nowe pory dnia, do jakich będziesz musiał się dostosować. W pierwszych dniach po dotarciu na miejsce unikaj ciężkiego wysiłku fizycznego i psychicznego, spędzaj jak najwięcej czasu na spacerowaniu. Jeśli zażywasz leki według ściśle ustalonego harmonogramu, przed wylotem Katowice - Minorka zaleca się zasięgnąć porady specjalisty.