X
Ładowanie...

Tanie loty Katowice O'Hare Intl

już od 1697 zł
29 lut 07 mar Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Katowice O'Hare Intl

Bilety lotnicze Katowice O'Hare Intl

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Katowice
18 mar (śro)
Lufthansa
Chicago
01 kwi (śro)
Air Canada
Katowice
18 mar (śro)
Lufthansa
Chicago
02 kwi (czw)
United Airlines
Katowice
18 mar (śro)
Lufthansa
Chicago
31 mar (wto)
Air Canada
Katowice
18 mar (śro)
United Airlines
Chicago
31 mar (wto)
Air Canada
Katowice
18 mar (śro)
Lufthansa
Chicago
01 kwi (śro)
Air Canada
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Katowice O'Hare Intl

Przewodnik po lotach Katowice O'Hare Intl

Zagubienie bagażu rejestrowanego z winy linii lotniczych - wskazówki dla turysty

Każdego dnia giną setki sztuk bagażu. Jeżeli w trakcie Twojego lotu Katowice - Chicago (O'Hare Intl), Twój bagaż rejestrowany nie wyjedzie na taśmie, niezwłocznie przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Chicago (O'Hare Intl) lub w Katowice. Najistotniejsze ustalenia bagażowe określa konwencja montrealska i rozporządzenie PE 889/202. Wspomniane akty prawne informują o tym, że organizator lotu ponosi odpowiedzialność za uszkodzenia walizki  wyłącznie pod warunkiem, że zniszczenie nastąpiło na pokładzie samolotu albo w czasie załadunku przez załogę oraz że pasażer ma prawo do starania się o odszkodowanie za swoją zgubę.

Zgłoszenie zaginionego bagażu, czyli prawa turysty

Należy zacząć od poinformowania o zgubie i uzyskania formularza Property Irregularity Report, czyli protokołu o nieprawidłowości mienia. Będzie on podstawą do roszczeń oraz otrzymania rekompensaty od przewoźnika. Aby otrzymać PIR, pokazujemy swój paszport lub dowód osobisty, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który otrzymaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd bagażu z uwzględnieniem charakterystycznych detali, by przyspieszyć jego znalezienie. Warto dołączyć zdjęcie walizki jeśli takie mamy zapisane w pamięci telefonu lub aparatu. Często już podczas sporządzania PIR dostajemy informację, co się stało z walizką i ile czasu zajmie ściągnięcie na lotnisko w Katowice - Chicago (O'Hare Intl). Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres hotelu, w którym planujemy się zatrzymać i swój numer telefonu. Większość przewoźników dostarczy nam zagubiony bagaż pod wskazany adres. Również od klasy przewoźnika zależy to, czy zaproponuje nam odszkodowanie za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy informowaniu o zaginięciu torby nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego zaoferowanie należy do dobrych praktyk linii lotniczych lub o pieniądze  na zakup tych rzeczy na własną rękę. Jeśli bagaż się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany turysta  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki jak postępować dalej.

Jak ochronić się przed zagubieniem bagażu na lotnisku?

Zanim polecisz do Katowice - Chicago (O'Hare Intl) zapoznaj się z regulaminem przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania roszczeń oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup torby, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu odprawianego nie nadawaj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych lekarstw. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie rekompensaty od linii lotniczych za zaginiony bagaż jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia przed wyjazdem.