X
Ładowanie...

Tanie loty Katowice Sindal

już od

31 lip 07 sie Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Katowice Sindal

Bilety lotnicze Katowice Sindal

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Katowice Sindal

Przewodnik po lotach Katowice Sindal

Czym są turbulencje i czy są groźne dla poróżujących?

Organizujesz podróż samolotem do Katowice - Sindal ale obawiasz się turbulencji? Zanim zrezygnujesz z zakupu biletu na samolot przeczytaj, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to burzliwe ruchy mas powietrza,podczas których samolot zaczyna drgać, delikatnie opada. Turbulencji nie trzeba się obawiać,  ponieważ w łagodnej formie zdarzają się praktycznie za każdym razem i jest to zupełnie naturalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w trakcie lotu?

Wymienia się kilka przyczyn tworzenia się turbulencji w samolocie. Główną przyczyną jest ruch mas powietrza, który ulega nagłemu zakłóceniu, najczęściej w miejscach nałożenia się na siebie prądów powietrza  o różnych kierunkach i prędkościach. Kolejną przyczyną są uskoki wiatru, czyli punkty, gdzie wiatr niespodziewanie zmienia kierunek lub prędkość. Najczęściej ma to związek z lotem nad wysokimi masywami górskimi. Turbulencje powstają też często w czasie burz.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka rodzajów w zależności od ich gwałtowności. Najogólniej występują ich trzy rodzaje, a mianowicie lekkie turbulencje, w trakcie których maszyna opada tylko do około jednego metra i praktycznie są nieodczuwalne przez pasażerów , średnie turbulencje, podczas których samolot opada o kilka metrów, a turyści znacząco je odczuwają. Ostatnim rodzajem są silne turbulencje, w trakcie których samolot gwałtownie opada około 30 metrów i mogą stanowić niebezpieczeństwo dla pasażerów bez założonych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym typem turbulencji a zarazem najbardziej niebezpiecznym dla turystów jest CAT , czyli turbulencja w czystym powietrzu, trudna do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby nieprzyjemności związane z turbulencjami nie zniszczyły wspomnień z podróży  Katowice - Sindal?

planujesz polecieć samolotem do Katowice - , lecz obawiasz się turbulencji, dlatego podczas rezerwacji lotu Katowice - Sindal samodzielnie wybierz miejscówki w samolocie. Specjaliści od lotów lotniczych sugerują, że wszelkie gwałtowne ruchy samolotu są najmniej odczuwalne na miejscach znajdujących się przy skrzydłach. Ważną rzeczą, jaką trzeba znać, to mieć założone pasy przez całą podróż.