X
Ładowanie...

Tanie loty Katowice Sztokholm

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Katowice Sztokholm

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Katowice Sztokholm

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Katowice Sztokholm

Przewodnik po lotach Katowice Sztokholm

Czego nie można przewozić w bagażu kabinowym- poradnik dla turystów

Jeśli wybierasz się w podróż Katowice - Sztokholm samolotem i zamierzasz zabrać ze sobą tylko bagaż podręczny przeczytaj, co możesz a czego nie możesz zabrać ze sobą na pokład samolotu. W związku z rosnącym zagrożeniem terrorystycznym linie lotnicze zdecydowały się wprowadzić zakazy w przewozie przedmiotów, które związane są z bezpieczeństwem pasażerów i obowiązują na lotniskach na całym świecie. Dlatego zanim spakujesz torbę na lot Katowice - Sztokholm poświęć odrobinę czasu na zapoznanie się z obowiązującymi zasadami.

Spis artykułów zabronionych, czyli czego nie możesz wnieść na pokład samolotu

Odgórne ustalenia wszystkich linii lotniczych w opraciu o wytyczne organów administracyjnych, określają jakiego rodzaju rzeczy są absolutnie zabronione. Przede wszystkim należą do nich narzędzia, które mogą mogą zostać użyte do pozbawienia życia i zdrowia podróżnych i wszystkich pracowników obsługujących loty, a więc broń z wystającym ostrzem, palna, a także śrut. Ponadto zakazuje się przewozu zabawek przypominających broń, a także scyzoryków. Wyjątek stanowi broń sportowa o ile linie lotnicze nie zakazuje jej transportu, a sama broń spełnia wymogi bezpieczeństwa. Niemniej jednak musi być zgłoszona u przewoźnika przed wyjazdem, odpowiednio spakowana i nadana jako bagaż sportowy rejestrowany. Warunki jakie taka sztuka broni musi spełnić, sprawdzisz na stronie linii lotniczych lub Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Kolejną kategorią są wybrane akcesoria kosmetyczne i lecznicze. Mowa tu głównie o żyletkach, pilniczkach do paznokci, a także strzykawkach z igłą. Niedozwolone jest również zabieranie na pokład substancji łatwopalnych czy pirotechnicznych, takich jak petardy, gaz, płyny na bazie alkoholu lub amoniaku. Przed Tobą podróż lotem Katowice -Sztokholm i zamierzasz zabrać ze sobą coś nie wymienionego w regulaminie, zalecamy skontaktować się z biurem obsługi linii lotniczej obsługującej Twój lot w celu ustalenia warunków transportu, kosztu lub ewentualnej odmowy, aby uniknąć nieprzyjemności na lotnisku w dniu wyjazdu. Na pokład samolotu nie można też wnosić określonych substancji toksycznych, takich jak sprężone gazy czy substancje żrące. Pamiętaj, że operator kontroli bezpieczeństwa na lotnisku ma prawo zażądać wypakowania z bagażu podręcznego każdego przedmiotu, który budzi jego wątpliwość. Ograniczenia dotyczą również limitu na przewóz płynów. W bagażu podręcznym możesz jednorazowo przewieźć 1 litr płynów rozlanych do pojemników o pojemności 100 ml.

Wyjątki w przewozie, jakie uwzględniliprzewoźnicy.

Co w przypadku, gdy osoby planujące lot Katowice - Sztokholm muszą mieć przy sobie środki medyczne lub inne akcesoria medyczne? Najczęściej przewoźnicy nie zabraniają ich przewozu, jednak należy je przewozić w bagażu rejestrowanym. Szczególny przypadek stanowią środki lecznicze na choroby przewlekłe, które są potrzebne turyście podczas lotu. Należą do nich między innymi środki na receptę, środki ogólnodostępne - płyny i żele, krople do oczu, spray do nosa, roztwór soli fizjologicznej, jak również glukometr.

Sprawdź linie lotnicze kursujące na trasie Katowice - Sztokholm: