X
Ładowanie...

Tanie loty Katowice Wiedeń

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
12 lut 19 lut Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Katowice Wiedeń

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Katowice Wiedeń

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Katowice Wiedeń

Przewodnik po lotach Katowice Wiedeń

Najbardziej korzystne polisy ubezpieczeniowe na podróż, czyli co i jak ubezpieczyć lecąc na trasie Katowice - Wiedeń

Decydując się na wakacje w biurze podróży automatycznie płaci się za ubezpieczenie. Jeżeli jednak planujesz wyjazd samodzielnie, możesz potrzebować dodatkowej polisy. Nawet jeżeli skupiasz się na tanich lotach Katowice - Wiedeń, powinno się dopłacić parę złotych za ubezpieczenie. Sprawdź, które ubezpieczenie najbardziej przyda ci się na wakacjach i dlaczego może okazać się naprawdę istotne.

Podstawowe ubezpieczenie podróżne

Oczywiście najbardziej potrzebne jest standardowe ubezpieczenie dla turystów. Nie ważne, czy wybierasz tanie loty Katowice - Wiedeń, czy korzystasz z usług regularnych przewoźników, zawsze ci się przyda. Podstawowe ubezpieczenie turystyczne wlicza i rejs samolotem, i pobyt w miejscu.

Polisa ubezpieczeniowa z reguły odnosi się do następstw nieszczęśliwych wypadków. Może także uchronić cię przed kosztami związanymi z zagubieniem walizki – jednak biorąc ze sobą droższe rzeczy, należy specjalnie je ubezpieczyć. Na dodatek gwarantuje ci rejs powrotny do kraju w przypadku choroby i odda ci pieniądze wydane na pobyt w szpitalu za granicą, lub wtedy, jeśli zostaniesz ofiarą złodzieja.

Inne ubezpieczenia dla turystów

Możesz także skorzystać z uzupełniających polis ubezpieczeniowych dedykowanych dla podróżnych. Znajdziesz je w ofercie coraz więcej firm ubezpieczeniowych. Można nie tylko uzupełniająco zabezpieczyć drogocenny bagaż, lecz także na przykład ubezpieczyć się od jego zaginięcia – kiedy zgubi się i będziesz musiał oczekiwać na jego powrót, masz gwarantowane wypłacenie kosztów.

Większość przedsiębiorstw ubezpieczeniowych mają w ofercie także polisy ubezpieczeniowe od opóźnienia lotu. To rozwiązanie jest wyjątkowo zadowalające, jeżeli masz przesiadkę i opóźnienie może oznaczać stratę na biletach i konieczność spędzenia nocy w hotelu. Taka sytuacja niestety nie zdarza się sporadycznie, a wykorzystując ubezpieczenie, jesteś pewien odzyskania wydanych dodatkowych środków. Nie obawiaj się, że przez wykupienie ubezpieczenia twoje tanie loty Katowice - Wiedeń zaskakująco podrożeją – najczęściej jest to bardzo mała kwota.