X
Ładowanie...

Tanie loty Kigali Kraków

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
11 gru 18 gru Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Kigali Kraków

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Kigali Kraków

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Kigali Kraków

Przewodnik po lotach Kigali Kraków

Zaginięcie bagażu odprawianego z winy przewoźnika - porady dla turysty

Każdego dnia gubi się setki sztuk bagażu. Jeśli w trakcie Twojego lotu Kigali - Kraków, Twój bagaż odprawiany nie wyjedzie na taśmie, natychmiast udaj się do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Kraków lub w Kigali. Najważniejsze ustalenia związane z bagażem reguluje art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i rozporządzenie PE 889/202. Wskazane wyżej akty prawne mówią o tym, że organizator lotu ponosi odpowiedzialność za szkody walizki  tylko pod warunkiem, że uszkodzenie miało miejsce na pokładzie samolotu lub w czasie dowozu przez obsługę lotniska oraz że pasażer ma prawo do starania się o zwrot pieniędzy za swoją zgubę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa podróżującego

Należy zacząć od poinformowania o zgubie i wypełnienia formularza PIR, czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on podstawą do reklamacji oraz otrzymania rekompensaty od linii lotniczych. Aby otrzymać PIR, pokazujemy swój paszport lub dowód osobisty, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który dostaliśmy przy odprawie. Opisujemy wygląd torby z uwzględnieniem charakterystycznych detali, by przyspieszyć jego identyfikację. Zaleca się dołączyć zdjęcie walizki jeśli takie posiadamy. Zazwyczaj już podczas sporządzania PIR dostajemy informację, co się stało z bagażem i ile czasu zajmie ściągnięcie na lotnisko w Kigali - Kraków. Jeśli czas oczekiwanie się wydłuży, podajemy adres hostelu, w którym zamierzamy się zatrzymać i swój telefon kontaktowy. Większość przewoźników dostarczy nam zagubiony bagaż we wskazane miejsce. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaproponuje nam odszkodowanie za postawienie nas w trudnej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia bagażu nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego zaoferowanie należy do dobrych praktyk linii lotniczych lub o fundusze  na zakupienie tych rzeczy na własną rękę. Jeśli bagaż się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany podróżny  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki jak postępować dalej.

Jak ochronić się przed zaginięciem walizki na lotnisku?

Zanim wyruszysz do Kigali - Kraków zapoznaj się z regulaminem linii lotniczych regulujących kwestię zgłaszania roszczeń oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup torby, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu rejestrowanego nie nadawaj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych lekarstw. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie rekompensaty od przewoźnika za zaginiony bagaż jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia przed podróżą.