X
Ładowanie...

Tanie loty Kijów Islamabad

już od 3510 zł
28 maj 04 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Pakistan

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Pakistan
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
28 maj (pon)
LOT
Lahore
04 cze (pon)
Etihad Airways
Warszawa
28 maj (pon)
LOT
Lahore
03 cze (nie)
Etihad Airways
Warszawa
26 maj (sob)
British Airways
Lahore
31 maj (czw)
British Airways
Warszawa
26 maj (sob)
British Airways
Lahore
02 cze (sob)
British Airways
Warszawa
24 maj (czw)
Turkish Airlines
Lahore
31 maj (czw)
Turkish Airlines
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Kijów Islamabad

Przewodnik po lotach Kijów Islamabad

Zaginięcie bagażu odprawianego z winy przewoźnika - porady dla pasażera

Każdego dnia gubi się setki sztuk bagażu. Jeśli w trakcie Twojego lotu Kijów - Islamabad, Twój bagaż rejestrowany nie wyjedzie na taśmie, natychmiast udaj się do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Islamabad lub w Kijów. Najważniejsze ustalenia bagażowe reguluje konwencja montrealska i Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego 889/2002. Wspomniane akty prawne mówią o tym, że organizator lotu ponosi odpowiedzialność za uszkodzenia torby  wyłącznie pod warunkiem, że zniszczenie nastąpiło na pokładzie samolotu albo podczas załadunku przez załogę oraz że pasażer ma prawo do ubiegania się o odszkodowanie za swoją stratę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa pasażera

Należy zacząć od poinformowania o zgubie i wypełnienia formularza PIR (Property Irregularity Report), czyli protokołu o nieprawidłowości mienia. Będzie on głównym dokumentem do reklamacji oraz uzyskania rekompensaty od organizatora lotu. Aby zdobyć PIR, pokazujemy swój dokument tożsamości, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który dostaliśmy przy odprawie. Opisujemy wygląd torby z uwzględnieniem charakterystycznych detali, by przyspieszyć jego identyfikację. Zaleca się dołączyć zdjęcie bagażu jeśli takie posiadamy. Zazwyczaj już w trakcie spisywania PIR dowiadujemy się, co się stało z bagażem i ile czasu zajmie ściągnięcie na lotnisko w Kijów - Islamabad. Jeśli czas oczekiwanie się wydłuży, podajemy adres miejsca, w którym zamierzamy się zatrzymać i swój telefon kontaktowy. Znaczna część przewoźników dostarczy nam zagubiony bagaż pod wskazany adres. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaproponuje nam odszkodowanie za postawienie nas w trudnej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy informowaniu o zaginięciu walizki nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego wydawanie należy do dobrych praktyk przewoźników lub o pieniądze  na zakup tych rzeczy samodzielnie. Jeśli bagaż się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany podróżny  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać konkretne informacje jak postępować dalej.

Jak ochronić się przed zagubieniem walizki na lotnisku?

Zanim wyruszysz do Kijów - Islamabad zapoznaj się z regulaminem linii lotniczych regulujących kwestię zgłaszania roszczeń oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup torby, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu odprawianego nie nadawaj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy niezbędnych leków. Najlepszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od przewoźnika za zaginiony bagaż jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia przed podróżą.