X
Ładowanie...

Tanie loty Kłajpeda Pałanga Tampere

już od 593 zł
27 maj 03 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Tampere

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Tampere
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Berlin
21 maj (wto)
Air Baltic
Tampere
27 maj (pon)
Air Baltic
Warszawa
21 maj (wto)
Air Baltic
Tampere
27 maj (pon)
Air Baltic
Warszawa
22 maj (śro)
Air Baltic
Tampere
27 maj (pon)
Air Baltic
Warszawa
21 maj (wto)
Air Baltic
Tampere
25 maj (sob)
Air Baltic
Warszawa
21 maj (wto)
Air Baltic
Tampere
26 maj (nie)
Air Baltic
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Kłajpeda Pałanga Tampere

Przewodnik po lotach Kłajpeda Pałanga Tampere

Proces i rodzaje odprawy przed lotem Kłajpeda-Palanga - Tampere- informator dla pasażerów

Lecisz w podróż samolotem Kłajpeda-Palanga - Tampere po raz pierwszy i obawiasz się, jak przejśc przez proces odprawy? Na dodatek w Internecie krążą informacje o różnych rodzajach odpraw i nie wiesz, której się spodziewać a którą wybrać jeśli organizator lotu daje taką możliwość?Niżej przedstawiamy krótki informator, który charakteryzuje po kolei, każdy z dostępnych typów odprawy .

Definicja odprawy biletowo-bagażowej

Odprawa biletowo-bagażowa to proces zgłoszenia się na lotnisku Kłajpeda-Palanga - Tampere w dniu lotu, podczas którego turysta dostaje kartę pokładową oraz nadaje bagaż główny. W zależności od typu odprawy turysta jest zobligowany do stawienia się odpowiednio wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa na lotnisku

Najpopularniejszą odprawą jest odprawa tradycyjna, gdzie całość odbywa się na lotnisku, z którego wyrusza samolot do Kłajpeda-Palanga - Tampere. Po dotarciu na lotnisko należy znaleźć odpowiednią punkt odpraw (check-in) przypisaną do Twojego numeru lotu. Przy stanowisku odprawy sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, kod rezerwacji biletu drogą elektroniczną lub bilet kupiony przy kasie biletowej. Oprócz tego będziesz mógł zważyć i odprawić swój bagaż, jako bagaż główny, który zostanie przetransportowany przez obsługę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i odprawieniu bagażu dostaniesz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia do samolotu. Po odprawie biletowo-bagażowej trzeba udać się do bramki, gdzie odbywa się kontrola bezpieczeństwa. Podczas takiej kontroli każdy pasażer musi odłożyć do kuwety wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,które przewozi w bagażu podręcznym, a także okrycie wierzchnie jeśli posiada. Po zakończeniu kontroli bezpieczeństwa możesz udać się do odpowiedniej bramki (gate), skąd pasażerowie wchodzą do samolotu. Godzina wejścia do samolotu znajduje się również na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie obsługa lotniska poinformuje o rozpoczęciu przyjęcia pasażerów na pokład samolotu.

Samodzielna odprawa na lotnisku

Znaczna część lotnisk międzynarodowych posiada automaty do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już obeznany z zasadami obowiązującymi przed wylotem i nie chcesz stać w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Najpierw sprawdź w Internecie czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska się znajduje oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż podręczny, jak i bagaż główny. Wpisz do automatu informacje z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do rezerwacji biletu na lot oraz kod potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji wprowadzonych informacji otrzymasz wydruk karty pokładowej. Zabierz ze sobą, aby móc wejść na pokład. Jeśli masz możliwość odprawić swój bagaż,dodatkowo urządzenie do odprawy wydrukuje przywieszkę do oznaczenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem trzeba zostawić w punkcie przeznaczonym do zrzucenia bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa przez Internet

W czasach, gdy ludzie wiele spraw załatwiają przez Internet przewoźnicy również wychodzą na przeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów. Poza możliwością zarezerwowania lotu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy dokonać odprawy online. Taka odprawa odbywa się za pomocą elektronicznego formularza, który generuje się na stronie internetowej wybranych linii lotniczych, zazwyczaj uruchamiana jest kilka dni przed lotem. Po wprowadzeniu danych, drukujemy kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu wylotu.  Jeśli będziesz lecieć z bagażem odprawianym również na stronie przewoźnika możesz nadać mu numer, wydrukować oznaczenie  i przykleić na torbę. Niemniej jednak w dniu podróży obowiązuje Cię stawienie się do tradycyjnej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu kontroli poprawności danych oraz procedur bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy internetowej, aby wejść na pokład podróżujący musi posiadać wydrukowane w czarnym kolorze karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana na osobnej kartce. Ważne, żeby wziąć ze sobą prawidłowe dokumenty, z których korzystałeś podczas odprawy.