X
Ładowanie...

Tanie loty Kołobrzeg Saariselka

już od 208 zł
01 paź 08 paź Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Finlandia

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Finlandia
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Gdańsk
01 paź (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
08 paź (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
04 paź (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
08 paź (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
08 paź (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
22 paź (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
27 wrz (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
01 paź (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
27 wrz (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
04 paź (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Kołobrzeg Saariselka

Przewodnik po lotach Kołobrzeg Saariselka

Proces i rodzaje odprawy przed lotem Kołobrzeg - Saariselka- poradnik dla pasażerów

Lecisz w podróż samolotem Kołobrzeg - Saariselka po raz pierwszy i obawiasz się, jak przejśc przez procedurę odprawy? Na dodatek w sieci krążą informacje o kilku rodzajach odpraw i nie masz pojęcia, której się spodziewać a którą wybrać jeśli organizator lotu daje taką możliwość?Poniżej przedstawiamy krótki informator, który opisuje krok po kroku, każdy z dostępnych rodzajów odprawy .

Definicja odprawy biletowo-bagażowej

Odprawa pasażerska to proces zgłoszenia się na lotnisku Kołobrzeg - Saariselka w dniu lotu, podczas którego turysta otrzymuje kartę pokładową oraz nadaje bagaż odprawiany. W zależności od rodzaju odprawy pasażer jest zobowiązany do pojawienia się znacząco wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa tradycyjna

Powszechną odprawą jest odprawa tradycyjna, gdzie cały proces odbywa się na lotnisku, z którego wyrusza samolot do Kołobrzeg - Saariselka. Po dotarciu na lotnisko należy odszukać odpowiednią bramkę odpraw (check-in) przypisaną do Twojego numeru lotu. Przy punkcie odpraw sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, numer rezerwacji biletu drogą elektroniczną lub bilet papierowy. Oprócz tego będziesz mógł zważyć i odprawić swój bagaż, jako bagaż główny, który zostanie przewieziony przez obsługę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i nadaniu bagażu dostaniesz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia na pokład. Po odprawie biletowo-bagażowej należy przejść do bramki, gdzie odbywa się kontrola bezpieczeństwa. Podczas takiej kontroli każdy pasażer musi włożyć do kuwety wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,jakie przewozi w bagażu podręcznym, a także okrycie wierzchnie jeśli posiada. Gdy kontrola bezpieczeństwa dobiegnie końca możesz przejść do specjalnej bramki (gate), skąd pasażerowie wchodzą do samolotu. Godzina wejścia do samolotu jest wskazana na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie obsługa lotniska poinformuje o rozpoczęciu przyjęcia pasażerów na pokład samolotu.

Odprawa samodzielna

Znaczna część lotnisk międzynarodowych posiada urządzenia do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już obeznany z zasadami obowiązującymi przed wylotem i nie chcesz stać w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Na samym początku sprawdź na stronie lotniska Kołobrzeg - Saariselka czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska jest zlokalizowany oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż podręczny, jak i bagaż główny. Wpisz do urządzenia informacje z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do zakupu biletu na lot oraz numer potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji wprowadzonych danych otrzymasz wydruk karty pokładowej. Zabierz ze sobą, aby móc wejść do samolotu. Jeśli masz możliwość odprawić swój bagaż,dodatkowo automat wydrukuje przywieszkę do oznaczenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem należy zostawić w punkcie zrzutu bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa przez Internet

W czasach, gdy ludzie wiele spraw załatwiają przez Internet linie lotnicze również wychodzą na przeciw wymaganiom potencjalnych klientów. Poza możliwością kupienia lotu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy dokonać odprawy online. Taka odprawa odbywa się za pomocą formularza internetowego, który generuje się na stronie internetowej wybranych linii lotniczych, najczęściej uruchamiana jest parę dni przed lotem. Po wprowadzeniu danych, musimy wydrukować kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu lotu.  Jeśli zamierzasz lecieć z bagażem odprawianym również na stronie przewoźnika możesz nadać mu numer, wydrukować naklejkę  i przykleić na walizkę. Niemniej jednak w dniu lotu obowiązuje Cię stawienie się do standardowej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu sprawdzenia poprawności danych oraz procedur bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy internetowej, aby wejść na pokład pasażer musi posiadać wydrukowane w czerni karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana na osobnej kartce. Najważniejsze jest, żeby mieć ze sobą aktualne dokumenty, którymi posługiwałeś się przy odprawie.