X
Ładowanie...

Tanie loty Kołobrzeg Yllasjarvi

już od 276 zł
02 cze 09 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Finlandia

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Finlandia
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Gdańsk
27 paź (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
03 lis (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
14 maj (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
16 maj (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Helsinki
10 lip (pią)
Finnair
Lot bezpośredni
Rovaniemi
16 lip (czw)
Finnair
Lot bezpośredni
Helsinki
10 lip (pią)
Finnair
Lot bezpośredni
Rovaniemi
17 lip (pią)
Finnair
Lot bezpośredni
Helsinki
10 lip (pią)
Finnair
Lot bezpośredni
Rovaniemi
18 lip (sob)
Finnair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Kołobrzeg Yllasjarvi

Przewodnik po lotach Kołobrzeg Yllasjarvi

Czym są turbulencje i czy są groźne dla poróżujących?

Organizujesz podróż samolotem do Kołobrzeg - Yllasjarvi ale boisz się turbulencji? Zanim wycofasz się z zakupu biletu na samolot przeczytaj, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to gwałtowne ruchy mas powietrza,podczas których samolot zaczyna drgać, delikatnie opada. Turbulencji nie trzeba się bać,  ponieważ w łagodnej wersji zdarzają się praktycznie za każdym razem i jest to zupełnie normalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w trakcie lotu?

Wymienia się kilka przyczyn tworzenia się turbulencji w samolocie. Główną przyczyną jest ruch powietrza, który ulega niespodziewanemu zakłóceniu, najczęściej w miejscach nałożenia się na siebie prądów powietrza  o przeciwnych kierunkach i prędkościach. Następną przyczyną są uskoki wiatru, czyli punkty, gdzie wiatr nagle zmienia kierunek lub prędkość. Najczęściej ma to związek z lotem na dużych wysokościach. Turbulencje powstają też często w czasie burz.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka rodzajów w zależności od ich siły. Ogólnie występują ich trzy typy, a mianowicie lekkie turbulencje, podczas których samolot zniża się tylko do jedenego metra i praktycznie są niezauważalne przez turystów , średnie turbulencje, w trakcie których maszyna zniża się o kilka metrów, a pasażerowie znacząco je odczuwają. Ostatnim rodzajem są silne turbulencje, w trakcie których samolot gwałtownie opada około 30 metrów i mogą stanowić zagrożenie dla turystów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym rodzajem turbulencji a zarazem najbardziej niebezpiecznym dla podróżujących jest Clear Air Turbulence, czyli turbulencja w przejrzystym powietrzu, trudna do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby niedogodności związane z turbulencjami nie zniszczyły wspomnień z podróży  Kołobrzeg - Yllasjarvi?

Chcesz polecieć samolotem do Kołobrzeg - , ale boisz się turbulencji, dlatego w trakcie rezerwacji lotu Kołobrzeg - Yllasjarvi samodzielnie wybierz miejscówki w samolocie. Eksperci od lotów lotniczych wskazują, że wszelkie gwałtowne ruchy samolotu będą najmniej odczuwalne na miejscach znajdujących się przy skrzydłach. Ważną rzeczą, jaką należy zrobić, to mieć założone pasy przez cały lot.