X
Ładowanie...

Tanie loty Kopenhaga Helsinki

już od 433 zł
28 maj 04 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Kopenhaga Helsinki

Bilety lotnicze Kopenhaga Helsinki

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Kopenhaga
06 cze (czw)
SAS
Lot bezpośredni
Helsinki
10 cze (pon)
SAS
Lot bezpośredni
Kopenhaga
06 cze (czw)
SAS
Lot bezpośredni
Helsinki
11 cze (wto)
SAS
Lot bezpośredni
Kopenhaga
06 cze (czw)
SAS
Lot bezpośredni
Helsinki
12 cze (śro)
SAS
Lot bezpośredni
Kopenhaga
07 cze (pią)
SAS
Lot bezpośredni
Helsinki
10 cze (pon)
SAS
Lot bezpośredni
Kopenhaga
07 cze (pią)
SAS
Lot bezpośredni
Helsinki
11 cze (wto)
SAS
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Kopenhaga Helsinki

Przewodnik po lotach Kopenhaga Helsinki

Proces i rodzaje odprawy przed podróżą Kopenhaga - Helsinki- poradnik dla turystów

Wybierasz się w podróż samolotem Kopenhaga - Helsinki po raz pierwszy i obawiasz się, jak przejśc przez proces odprawy? Dodatkowo w Internecie pojawiają się informacje o kilku rodzajach odpraw i nie wiesz, której się spodziewać a którą wybrać jeśli organizator lotu daje taką możliwość?Poniżej przedstawiamy krótki informator, który charakteryzuje po kolei, każdy z dostępnych rodzajów odprawy .

Definicja odprawy biletowo-bagażowej

Odprawa pasażerska to proces zgłoszenia się na lotnisku Kopenhaga - Helsinki w dniu wylotu, w trakcie którego podróżujący otrzymuje kartę pokładową oraz nadaje bagaż odprawiany. W zależności od typu odprawy podróżujący jest zobligowany do stawienia się odpowiednio wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa tradycyjna

Najpopularniejszą odprawą jest odprawa na lotnisku, gdzie całość odbywa się na lotnisku, z którego wyrusza samolot do Kopenhaga - Helsinki. Po dotarciu na lotnisko należy odszukać odpowiednią bramkę odpraw (check-in) przypisaną do Twojego numeru lotu. Przy punkcie odpraw sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, numer rezerwacji biletu przez Internet lub bilet kupiony przy kasie biletowej. Oprócz tego będziesz mógł zważyć i odprawić swoją walizkę, jako bagaż główny, który zostanie przewieziony przez załogę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i nadaniu bagażu otrzymasz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia do samolotu. Po odprawie biletowo-bagażowej trzeba udać się do bramki, gdzie odbywa się kontrola bezpieczeństwa. W trakcie takiej kontroli każdy turysta musi włożyć do kuwety wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,które przewozi w bagażu podręcznym, a także okrycie wierzchnie jeśli zabiera ze sobą. Gdy kontrola bezpieczeństwa dobiegnie końca możesz przejść do specjalnej bramki (gate), skąd następuje wejście na pokład. Godzina wejścia na pokład jest wskazana na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie obsługa lotniska poinformuje o gotowości przyjęcia pasażerów na pokład samolotu.

Samodzielna odprawa na lotnisku

Znaczna część lotnisk międzynarodowych posiada urządzenia do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już obeznany z zasadami obowiązującymi przed wylotem i nie chcesz stać w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Najpierw przeczytaj na stronie lotniska Kopenhaga - Helsinki czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska się znajduje oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż podręczny, jak i bagaż rejestrowany. Wpisz do urządzenia informacje z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do rezerwacji lotu oraz numer potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji danych otrzymasz wydruk karty pokładowej. Zabierz ze sobą, aby móc wejść do samolotu. Jeśli masz możliwość odprawić swój bagaż,dodatkowo automat wydrukuje naklejkę do oznaczenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem trzeba zdać w punkcie zrzutu bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa przez Internet

W dobie Internetu przewoźnicy również wychodzą na przeciw wymaganiom potencjalnych pasażerów. Poza możliwością zarezerwowania lotu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy dokonać odprawy online. Taka odprawa odbywa się przy pomocy formularza internetowego, który generuje się na stronie wybranych linii lotniczych, najczęściej uruchamiana jest kilka dni przed lotem. Po wprowadzeniu wymaganych danych, musimy wydrukować kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu wylotu.  Jeśli będziesz lecieć z bagażem rejestrowanym również na stronie przewoźnika możesz nadać mu numer, wydrukować oznaczenie  i przykleić na bagaż. Niemniej jednak w dniu lotu obowiązuje Cię stawienie się do standardowej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu kontroli poprawności danych oraz wymogów bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy online, aby wejść na pokład podróżujący musi posiadać wydrukowane w czarnym kolorze karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana tak, aby jedna strona kartki pozostała niezadrukowana. Ważne, aby wziąć ze sobą prawidłowe dokumenty, którymi posługiwałeś się przy odprawie.

Nie znalazłeś niczego godnego uwagi? Spróbuj na chybił trafił znaleźć tanie loty w naszym serwisie:

Tanie loty Letterkenny Trollhattan

Tanie loty Chiasso Buochs

Tanie loty Murcia Lyss

Tanie loty Einsiedeln Rousse

Tanie loty Sundsvall Cordoba

Tanie loty Shannon St Gallen

Tanie loty Enschede Karlstad

Tanie loty Panevezys Vaxjo

Tanie loty Flores St Gallen

Tanie loty Lufthansa Berlin Split

Tanie loty Amsterdam Recife