X
Ładowanie...

Tanie loty Kopenhaga Reggio Calabria

już od 870 zł
28 lip 04 sie Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Reggio Calabria

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Reggio Calabria
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
30 wrz (pon)
Alitalia
Reggio Calabria
08 paź (wto)
Alitalia
Warszawa
30 wrz (pon)
Alitalia
Reggio Calabria
09 paź (śro)
Alitalia
Warszawa
30 wrz (pon)
Alitalia
Reggio Calabria
10 paź (czw)
Alitalia
Warszawa
30 wrz (pon)
Alitalia
Reggio Calabria
11 paź (pią)
Alitalia
Warszawa
03 paź (czw)
Alitalia
Reggio Calabria
10 paź (czw)
Alitalia
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Kopenhaga Reggio Calabria

Przewodnik po lotach Kopenhaga Reggio Calabria

Zaginięcie bagażu rejestrowanego z winy przewoźnika - porady dla turysty

Codziennie gubi się setki sztuk bagażu. Jeśli w trakcie Twojego lotu Kopenhaga - Reggio Calabria, Twój bagaż rejestrowany nie wyjedzie na taśmie, niezwłocznie udaj się do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Reggio Calabria lub w Kopenhaga. Najważniejsze kwestie związane z bagażem reguluje konwencja montrealska i Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego 889/2002. Wskazane wyżej akty prawne informują o tym, że organizator lotu ponosi odpowiedzialność za szkody torby  wyłącznie pod warunkiem, że uszkodzenie nastąpiło na pokładzie samolotu lub podczas dowozu przez obsługę lotniska oraz że pasażer ma prawo do starania się o rekompensatę za swoją stratę.

Zgłoszenie zaginionego bagażu, czyli prawa podróżującego

trzeba zacząć od zgłoszenia zguby i wypełnienia formularza PIR, czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on podstawą do roszczeń oraz uzyskania rekompensaty od linii lotniczych. Aby zdobyć PIR, okazujemy swój dokument tożsamości, bilet i koniecznie kwit bagażowy, który otrzymaliśmy przy odprawie. Opisujemy wygląd walizki z uwzględnieniem charakterystycznych detali, by przyspieszyć jego identyfikację. Warto dołączyć zdjęcie walizki jeśli takie posiadamy. Zazwyczaj już w trakcie sporządzania PIR dostajemy informację, co się stało z bagażem i ile czasu zajmie ściągnięcie na lotnisko w Kopenhaga - Reggio Calabria. Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres hotelu, w którym zamierzamy się zatrzymać i swój numer telefonu. Znaczna część przewoźników przywiezie nam zgubę we wskazane miejsce. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaoferuje nam odszkodowanie za postawienie nas w trudnej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia walizki nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego wydawanie należy do dobrych praktyk linii lotniczych lub o pieniądze  na zakupienie tych rzeczy na własną rękę. Jeśli walizka się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany podróżny  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać konkretne informacje co robić dalej.

Jak uchronić się przed zagubieniem torby na lotnisku?

Zanim wyruszysz do Kopenhaga - Reggio Calabria zapoznaj się z regulaminem przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu odprawianego nie nadawaj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych lekarstw. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od przewoźnika za zagubiony bagaż jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia przed lotem.