X
Ładowanie...

Tanie loty Kos Saloniki

30 maj 06 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Grecja Saloniki

Bilety lotnicze Grecja Saloniki

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Kos Saloniki

Przewodnik po lotach Kos Saloniki

Okiełznać lęk przed lataniem – awiofobia pod kontrolą

Lekki strach chwilę przed wkroczeniem na pokład samolotu jest typowy dla osób, nie mających doświadczenia z lataniem. Jednakże już silny strach, który paraliżuje mimo wcześniejszego latania i mocny stres są już bardzo kłopotliwe. I mogą przeobrazić normalny, bez zakłóceń rejs w tragedię. Sprawdź, co zrobić, by szybko opanować nerwy i móc bezproblemowo wybierać z interesującej oferty tanich lotów Kos - Saloniki.

Awiofobia, czyli czego w zasadzie się boimy

Awiofobia obejmuje zarówno strach przed katastrofą, jak i uwięzienia w samolocie. To niewielka przestrzeń i niektórzy nie czują się tam naprawdę wygodnie.

Z logicznego punktu widzenia awiofobia jest kompletnie nieracjonalna – na całym golobie odbija się od ziemi jakiś samolot co 7 sekund i tylko jeden na 29 milionów lotów kończy się tragicznie. Dlatego przydatna okazuje się racjonalizacja obaw. Na zmniejszenie stresu jest zresztą naprawdę wiele więcej tricków i naprawdę należy spróbować – ponieważ dzięki tanim lotom Kos - Saloniki można dostać się do każdego zakątka świata.

Jak poradzić sobie z lękiem przed lataniem

Co najważniejsze, musisz sprawić, byś czuł się maksymalnie komfortowo. Zmęczenie, gorąco i pragnienie czasami zwiększają napięcie. Dlatego przed wylotem wyśpij się, a na rejs ubierz się wygodnie i weź kilka warstw. Poza tym dwa dni wcześniej zrezygnuj z pobudzających rzeczy. Jeśli sądzisz, że alkohol lub mocne espresso ułatwią ci się rozluźnić, to robisz błąd – niestety zwiększą nerwowość. Zamiast nich wybierz wodę i soki.

Po drugie, spróbuj skupić się na czymś innym. Pogawędka z miłą osobą, słuchanie ulubionej muzyki, ciekawy flm czy skupienie uwagi na czytniku od razu pomoże. W momentach napadów paniki wypróbuj kilka łatwych ćwiczeń relaksujących, przykładowo skup uwagę na napinaniu i rozluźnianiu mięśni. Strach można opanować, a już po paru rejsach przyzwyczaisz się i z przyjemnością zaczniesz wyszukiwać kolejne trasy i przebierać w ofertach tanich lotów Kos - Saloniki.