X
Ładowanie...

Tanie loty Koszalin Nykobing Sjaelland

już od 76 zł
19 gru 26 gru Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Dania

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Dania
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Gdańsk
14 sty (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Billund
21 sty (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
20 gru (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kopenhaga
30 gru (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Gdańsk
29 sty (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kopenhaga
04 lut (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Gdańsk
30 sty (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kopenhaga
04 lut (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Gdańsk
31 sty (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kopenhaga
04 lut (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Koszalin Nykobing Sjaelland

Przewodnik po lotach Koszalin Nykobing Sjaelland

Czym są turbulencje i czy są groźne dla pasażerów?

Organizujesz podróż samolotem do Koszalin - Nykobing Sjaelland ale boisz się turbulencji? Zanim zrezygnujesz z zakupu biletu na lot zapoznaj się, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to burzliwe ruchy mas powietrza,podczas których samolot zaczyna drgać, delikatnie zniża się. Turbulencji nie trzeba się bać,  ponieważ w łagodnej formie zdarzają się praktycznie za każdym razem i jest to zupełnie naturalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w trakcie lotu?

Wyróżnia się kilka przyczyn powstawania turbulencji w samolocie. Podstawową przyczyną jest ruch powietrza, który ulega nagłemu zakłóceniu, przede wszystkim w miejscach nałożenia się na siebie prądów powietrza  o różnych kierunkach i prędkościach. Następną przyczyną są uskoki wiatru, czyli miejsca, gdzie wiatr nagle zmienia kierunek lub prędkość. Najczęściej ma to związek z lotem nad wysokimi masywami górskimi. Turbulencje powstają też często w czasie burz.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka rodzajów w zależności od ich siły. Najogólniej występują ich trzy typy, a mianowicie lekkie turbulencje, w trakcie których samolot opada tylko do około jednego metra i praktycznie są nieodczuwalne przez podróżujących , turbulencje o średniej sile, podczas których maszyna opada o kilka metrów, a podróżujący znacząco je odczuwają. Ostatnim typem są turbulencje o wysokiej sile, w trakcie których samolot gwałtownie zniża się maksymalnie 30 metrów i mogą stanowić niebezpieczeństwo dla pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym rodzajem turbulencji a zarazem najgroźniejszym dla podróżujących jest Clear Air Turbulence, czyli turbulencja w czystym powietrzu, niemożliwa do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby niedogodności związane z turbulencjami nie zniszczyły wspomnień z podróży  Koszalin - Nykobing Sjaelland?

Chcesz lecieć samolotem do Koszalin - , lecz boisz się turbulencji, dlatego podczas rezerwacji lotu Koszalin - Nykobing Sjaelland sam wybierz miejscówki w samolocie. Eksperci od lotów lotniczych wskazują, że wszelkie nagłe ruchy maszyny są najmniej odczuwalne na fotelach znajdujących się na linii skrzydeł. Najważniejszą rzeczą, jaką trzeba zrobić, to mieć założone pasy przez całą podróż.