X
Ładowanie...

Tanie loty Koszalin Sotkamo

już od 161 zł
29 lis 06 gru Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Finlandia

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Finlandia
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Kraków
21 wrz (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
25 wrz (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
25 lis (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
02 gru (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Kraków
25 lis (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
02 gru (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
25 lis (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
29 lis (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
24 lis (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
01 gru (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Koszalin Sotkamo

Przewodnik po lotach Koszalin Sotkamo

Czym są turbulencje i czy są groźne dla pasażerów?

Planujesz podróż samolotem do Koszalin - Sotkamo ale obawiasz się turbulencji? Zanim wycofasz się z zakupu biletu na samolot przeczytaj, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to gwałtowne ruchy mas powietrza,w trakcie których samolot zaczyna drgać, delikatnie zniża się. Turbulencji nie trzeba się obawiać,  ponieważ w łagodnej wersji zdarzają się praktycznie za każdym razem i jest to zupełnie normalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w trakcie lotu?

Wyróżnia się kilka powodów tworzenia się turbulencji w samolocie. Główną przyczyną jest ruch powietrza, który ulega niespodziewanemu zakłóceniu, przede wszystkim w miejscach zetknięcia prądów powietrza  o różnych kierunkach i prędkościach. Kolejną przyczyną są uskoki wiatru, czyli punkty, gdzie wiatr niespodziewanie zmienia kierunek lub prędkość. Najczęściej ma to związek z lotem na dużych wysokościach. Turbulencje powstają też często w czasie burz.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka typów w zależności od ich gwałtowności. Ogólnie występują ich trzy rodzaje, a mianowicie lekkie turbulencje, w trakcie których maszyna opada tylko do około jednego metra i praktycznie są nieodczuwalne przez pasażerów , średnie turbulencje, podczas których maszyna opada o kilka metrów, a pasażerowie znacząco je odczuwają. Ostatnim rodzajem są silne turbulencje, w trakcie których samolot gwałtownie zniża się maksymalnie 30 metrów i mogą stanowić niebezpieczeństwo dla pasażerów bez założonych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym typem turbulencji a zarazem najgroźniejszym dla pasażerów jest Clear Air Turbulence, czyli turbulencja w przejrzystym powietrzu, niemożliwa do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby niedogodności związane z turbulencjami nie zepsuły wspomnień z podróży  Koszalin - Sotkamo?

planujesz lecieć samolotem do Koszalin - , lecz obawiasz się turbulencji, dlatego w trakcie rezerwacji biletu Koszalin - Sotkamo samodzielnie wybierz miejsca w samolocie. Specjaliści od lotów lotniczych wskazują, że wszelkie nagłe ruchy samolotu są najmniej odczuwalne na fotelach znajdujących się na linii skrzydeł. Najważniejszą rzeczą, jaką trzeba znać, to mieć założone pasy przez całą podróż.