X
Ładowanie...

Tanie loty Kraków Alexandroupolis

już od 1438 zł
02 cze 09 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Alexandroupolis

Bilety lotnicze Polska Alexandroupolis

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
03 lip (wto)
Swiss
Alexandroupolis
10 lip (wto)
Aegean Air
Warszawa
03 lip (wto)
Lufthansa
Alexandroupolis
11 lip (śro)
Aegean Air
Warszawa
03 lip (wto)
Lufthansa
Alexandroupolis
12 lip (czw)
Aegean Air
Warszawa
04 lip (śro)
Lufthansa
Alexandroupolis
10 lip (wto)
Aegean Air
Warszawa
01 lip (nie)
Lufthansa
Alexandroupolis
11 lip (śro)
Aegean Air
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Kraków Alexandroupolis

Przewodnik po lotach Kraków Alexandroupolis

Proces i rodzaje odprawy przed lotem Kraków - Alexandroupolis- informator dla pasażerów

Wybierasz się w podróż samolotem Kraków - Alexandroupolis po raz pierwszy i obawiasz się, jak przejśc przez proces odprawy? Na dodatek w Internecie krążą informacje o kilku rodzajach odpraw i nie masz pojęcia, której się spodziewać a którą wybrać jeśli przewoźnik daje taką możliwość?Niżej przedstawiamy krótki informator, który opisuje krok po kroku, każdy z dostępnych typów odprawy .

Definicja odprawy biletowo-bagażowej

Odprawa biletowo-bagażowa to proces zgłoszenia się na lotnisku Kraków - Alexandroupolis w dniu lotu, podczas którego turysta otrzymuje kartę pokładową oraz nadaje bagaż główny. W zależności od typu odprawy podróżujący jest zobowiązany do pojawienia się znacząco wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa tradycyjna

Najpopularniejszą odprawą jest odprawa tradycyjna, gdzie całość odbywa się na lotnisku, z którego wylatuje samolot do Kraków - Alexandroupolis. Po przybyciu na lotnisko należy odszukać odpowiednią punkt odpraw (check-in) przypisaną do Twojego numeru lotu. Przy stanowisku odprawy sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, kod rezerwacji biletu przez Internet lub bilet kupiony przy kasie biletowej. Poza tym będziesz mógł zważyć i odprawić swoją walizkę, jako bagaż główny, który zostanie przetransportowany przez załogę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i nadaniu bagażu dostaniesz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia na pokład. Po odprawie biletowo-bagażowej trzeba przejść do bramki, gdzie odbywa się kontrola bezpieczeństwa. Podczas takiej kontroli każdy pasażer musi włożyć do kuwety wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,jakie przewozi w bagażu podręcznym, a także okrycie wierzchnie jeśli posiada. Gdy kontrola bezpieczeństwa dobiegnie końca możesz udać się do specjalnej bramki (gate), skąd następuje wejście na pokład. Godzina wejścia na pokład znajduje się również na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie personel lotniska poinformuje o rozpoczęciu przyjęcia podróżnych na pokład samolotu.

Samodzielna odprawa na lotnisku

Znaczna część lotnisk międzynarodowych posiada automaty do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już wprawiony z zasadami obowiązującymi przed wylotem i chcesz uniknąć stania w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Najpierw przeczytaj na stronie lotniska Kraków - Alexandroupolis czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska jest zlokalizowany oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż kabinowy, jak i bagaż główny. Wpisz do automatu informacje z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do rezerwacji biletu na lot oraz kod potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji wprowadzonych informacji otrzymasz wydruk karty pokładowej. Zabierz ze sobą, aby móc wejść do samolotu. Jeśli masz możliwość nadać swój bagaż,dodatkowo urządzenie do odprawy wydrukuje naklejkę do oznaczenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem trzeba zostawić w punkcie zrzutu bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa online

W dobie Internetu przewoźnicy również wychodzą na przeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów. Poza możliwością zarezerwowania lotu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy dokonać odprawy online. Taka odprawa odbywa się przy pomocy formularza internetowego, który generuje się na stronie internetowej wybranych linii lotniczych, najczęściej uruchamiana jest parę dni przed wylotem. Po wpisaniu danych, musimy wydrukować kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu wylotu.  Jeśli zamierzasz lecieć z bagażem rejestrowanym również na stronie linii lotniczych możesz nadać mu numer, wydrukować naklejkę  i przykleić na torbę. Niemniej jednak w dniu wylotu obowiązuje Cię stawienie się do tradycyjnej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu sprawdzenia poprawności danych oraz wymogów bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy online, aby wejść na pokład pasażer musi posiadać wydrukowane w czarnym kolorze karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana na osobnej kartce. Ważne, aby mieć ze sobą aktualne dokumenty, z których korzystałeś podczas odprawy.