X
Ładowanie...

Tanie loty Kraków Chania

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Kraków Chania

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Kraków Chania

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Kraków Chania

Przewodnik po lotach Kraków Chania

Czym są turbulencje i czy są niebezpieczne dla pasażerów?

Planujesz podróż samolotem do Kraków - Chania ale boisz się turbulencji? Zanim zrezygnujesz z zakupu biletu na lot zapoznaj się, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to gwałtowne ruchy mas powietrza,podczas których samolot wpada w drgania, lekko zniża się. Turbulencji nie należy się bać,  ponieważ w łagodnej formie zdarzają się praktycznie za każdym razem i jest to zupełnie normalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w trakcie lotu?

Wyróżnia się kilka powodów tworzenia się turbulencji w samolocie. Główną przyczyną jest ruch powietrza, który ulega nagłemu zakłóceniu, najczęściej w miejscach zetknięcia prądów powietrza  o różnych kierunkach i prędkościach. Następną przyczyną są uskoki wiatru, czyli miejsca, gdzie wiatr niespodziewanie zmienia kierunek lub prędkość. Najczęściej ma to związek z lotem na dużych wysokościach. Turbulencje powstają też często w trakcie burzy.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka typów w zależności od ich gwałtowności. Ogólnie występują ich trzy rodzaje, a mianowicie turbulencje o niskiej sile, w trakcie których maszyna zniża się maksymalnie do około jednego metra i praktycznie są niezauważalne przez turystów , turbulencje o średniej sile, podczas których samolot zniża się o kilka metrów, a turyści mocno je odczuwają. Ostatnim rodzajem są turbulencje o wysokiej sile, w trakcie których maszyna gwałtownie opada około 30 metrów i mogą stanowić zagrożenie dla podróżujących bez założonych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym rodzajem turbulencji a zarazem najbardziej niebezpiecznym dla pasażerów jest CAT , czyli turbulencja w czystym powietrzu, niemożliwa do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby niedogodności związane z turbulencjami nie zniszczyły wspomnień z lotu  Kraków - Chania?

Chcesz polecieć samolotem do Kraków - , ale boisz się turbulencji, dlatego podczas rezerwacji biletu Kraków - Chania sam wybierz miejscówki w samolocie. Specjaliści od lotów lotniczych wskazują, że wszelkie gwałtowne ruchy maszyny będą najmniej odczuwalne na miejscach znajdujących się na linii skrzydeł. Najważniejszą rzeczą, jaką należy zrobić, to mieć założone pasy przez cały czas trwania lotu.