X
Ładowanie...

Tanie loty Kraków Constanta

już od 223 zł
14 lip 21 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Rumunia

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Rumunia
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
27 lip (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Bukareszt
03 sie (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Warszawa
31 sie (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Bukareszt
07 wrz (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Warszawa
21 sie (pią)
LOT
Lot bezpośredni
Bukareszt
31 sie (pon)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
25 sie (wto)
LOT
Lot bezpośredni
Bukareszt
01 wrz (wto)
LOT
Lot bezpośredni
Warszawa
04 wrz (pią)
LOT
Lot bezpośredni
Bukareszt
12 wrz (sob)
LOT
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Kraków Constanta

Przewodnik po lotach Kraków Constanta

Czy latanie samolotem jest bezpieczne?- poradnik dla turystów

Organizujesz podróż do Kraków - Constanta i marzysz, aby dotrzeć tam samolotem, niemniej jednak boisz się latania, a w telewizji natknąłeś się na informacje dotyczące katastrof lotniczych? Faktem jest, że jeśli dojdzie do wypadku z udziałem samolotu, to jest to spektakularne i mocno komentowane w prasie, jednak tych wypadków nie jest tak dużo. Jak przekonują fachowcy zajmujący się analizą wypadków, współczesne lotnictwo i technologie przyczyniają się do minimalizacji wystąpienia awarii w maszynie , a także katastrof z innych przyczyn.

Konstrukcja maszyny zapewniająca bezpieczeństwo- aspekty techniczne, o których warto wiedzieć przed podróżą Kraków - Constanta

Bezpieczny samolot to taki, w którym możliwość wystąpienia awarii prowadzącej do poważnego wypadku jest nieskończenie mała. Obecnie produkowane samoloty są tak konstruowane, by możliwość katastrofy była prawie niemożliwa. Konstruktorzy samolotu mają, przede wszystkim tak zaprojektować dany podzespół, aby nigdy nie uległ awarii. Biorąc pod uwagę fakt,że jednak może dojść do awarii podzespołu, jego żywot powinien być tak określony, by móc zmeinić na nowy przed jego awarią. Dodatkowo, dla pełnego komfortu, niektóre zespoły są podwójne, a nawet potrójne, co umożliwia kontrolę samolotu w razie kilku nawet usterek naraz. W porównaniu do samochodów, konstrukcja samolotu i elementów znajdujących się w jego wnętrzu jest znacznie mocniejsza. Fotele pasażerskie wzmocniono w taki sposób, aby w momencie katastrofy mocno trzymały się podłogi i nie były w stanie zmiażdżyć siedzących na nich pasażerów. Materiały, z których wykonana jest tapicerka foteli czy dywany muszą być ognioodporne.

Zaawansowana technologia

Urządzenia znajdujące się w kokpicie samolotu ostrzegają pilotów o wykrytej usterce, tuż po jej wystąpieniu, czyli wtedy, gdy czas na reakcję jest najdogodniejszy, by nie dopuścić do poważnej awarii. Dotyczy to także aspektów nie związanych z technologią m.in. gdy samolot leci zbyt nisko lub o innych samolotach przelatujących w pobliżu. Do tego dochodzą unowocześnione systemy znajdujące się na każdym lotnisku Kraków - Constanta. Wszystko po to, aby samolot nie wylądował na pasie, na którym znajduje się inna maszyna czy też nie wybrał zajętej drogi kołowania.

Zobacz jakie linie latają na trasie Kraków - Constanta: