X
Ładowanie...

Tanie loty Kraków Mora

już od

21 cze 28 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Kraków Mora

Bilety lotnicze Kraków Mora

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Kraków Mora

Przewodnik po lotach Kraków Mora

Jet lag- to warto wiedzieć! Wskazówki dla turystów na trasie Kraków - Mora

Czym jest jet lag? Najprościej mówiąc jest to zespół objawów nagłej zmiany strefy czasowej pojawiający się w trakcie podróży Kraków - Mora w kierunku wschód-zachód spowodowane zakłóceniem naturalnego rytmu dnia i nocy. Ciężkość zespołu jet lag zależna jest od ilości przekraczanych stref czasowych oraz kierunku lotu. Jet lag jest odczuwany w większym stopniu podczas lotu w kierunku wschodnim, który skraca dobę. Dzieje się tak, ponieważ organizmowi adaptacja do dłuższej doby przychodzi łatwiej, jak to ma miejsce podczas podróży na zachód. Objawami zespołu jet lag mogą być: zaburzenia snu, niemożność skupienia uwagi, migrena, zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Aby złagodzić symptomy syndromu jet lag na kilkanaście dni przed wylotem Kraków - Mora poleca się przyzwyczaić organizm do zmiany czasu, tzn. możesz spróbować położyć się spać później niż zwykle, jeśli lecisz na zachód oraz postaraj się zasnąć wcześniej i jednocześnie wcześniej wstawać, jeśli będziesz podróżować na wschód.

Jet lag na trasie Kraków - Mora - porady, jak sobie z nim radzić dla pasażerów podróżujących w kierunku zachodnim

Jeśli Twój lot kieruje Cię na zachód od Twojego Kraków przede wszystkim postaraj się nie zasnąć. Aby tego uniknąć przejdź się po samolocie jeśli nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Spożywaj duże ilości napojów niegazowanych, zjedz posiłki lekkostrawne ale zarazem bogate w białko, które pobudzą organizm i pomogą zlikwidować senność. Po wylądowaniu postaraj się poczekać do wieczora aby iść spać, w miarę możliwości przebywaj jak najwięcej w świetle dziennym.

Syndrom jet lag na trasie Kraków - Mora - wskazówki jak złagodzić objawy dla turystów podróżujących na wschód

Jeśli podróżujesz samolotem na wschód od swojego Kraków postaraj się zapaść w sen. W razie bezsenności poproś załogę samolotu o zaparzenie herbaty ziołowej lub zjedz bogaty w węglowodany posiłek to który lekko obciąży organizm i wywoła uczucie senności. Aby jak najlepiej znieść zmianę strefy czasowej postaraj się zapaść w sen w sposób naturalny, a więc unikaj środków wspomagających zasypianie oraz alkoholu, które utrudniają regenerację organizmu.

Rady ogólne, czyli co jeszcze pomoże przetrwać jet lag

Pamiętaj, aby przestawić zegarek na czas obowiązujący w miejscu docelowym, zrób to najlepiej od razu, gdy wejdziesz do samolotu. To ułatwi Ci psychiczne przestawienie się na nowe pory dnia, jakie czekają Cię po wylądowaniu. W pierwszych dniach po przylocie unikaj ciężkiego wysiłku fizycznego i psychicznego, spędzaj jak najwięcej czasu na spacerowaniu. Jeśli bierzesz leki w ściśle określonych godzinach, przed rozpoczęciem podróży Kraków - Mora powinieneś zasięgnąć opinii swojego lekarza.