X
Ładowanie...

Tanie loty Kraków Nowy Jork

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
26 maj 02 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Kraków Nowy Jork

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Kraków Nowy Jork

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Kraków Nowy Jork

Przewodnik po lotach Kraków Nowy Jork

Tanie loty z Krakowa do Nowego Jorku - jak szukać tanich lotów

Tanie loty Kraków Nowy Jork

Spełnij swój amerykański sen nie wydając na to wszystkich oszczędności. Tanie bilety lotnicze z Krakowa do Nowego Jorku możesz zarezerwować, wybierając najlepszą ofertę na FRU.PL. Pamiętaj o złotej zasadzie taniego latania: im wcześniej, tym taniej! Nie bój się też przesiadek, bo dzięki nim można sporo zaoszczędzić. Teraz ceny biletów zaczynają się już od 1498 zł, najkrótszy lot trwa tylko 21h 50min.
Jeśli zależy ci na naprawdę korzystnych cenach, skorzystaj z Alarmu Cenowego. Dzięki tej sprytnej fukncjonalności FRU.PL promocje same cię znajdują. Wpisz kwotę, za jaką chcesz kupić bilet i czekaj na wiadomość – urządzenie poinformuje cię, kiedy ceny spadną do żądanego poziomu.

Tanie loty z Krakowa do Nowego Jorku - linie lotnicze

Na trasie Kraków – Nowy Jork kursuje wielu przewoźników, choć wszyscy latają z przesiadkami.

Do Nowego Jorku dolecisz też z różnych miejsc w Polsce:

Tanie loty z Krakowa do Nowego Jorku - lotniska

Lotnisko Nowy Jork JFK - to najbardziej ruchliwe lotnisko w całych Stanach. W 2009 roku zostało tu obsłużonych aż 46 mln pasażerów!
Nowy Jork obsługuje także Port lotniczy Newark-Liberty, usytuowany między miastami Newark i Elizabeth. Tylko 25 km dzieli je od miasta Newark, 15 km natomiast od Nowego Jorku.To ważne lotnisko aglomeracji nowojorskiej – rocznie korzysta z niego 33 mln pasażerów. W jego skład wchodzą 3 terminale i liczne udogodnienia dla podróżujących.

Dojazd z lotniska Nowy Jork JFK

AirTrain - dojeżdża do stacji metra Jamaica, skąd łatwo dostaniesz się do każdej części Nowego Jorku. Koszt AirTrain to około 5 dolarów.
Busy GO Airlink - można nimi dojechać do centrum miasta w cenie 20-30 dolarów.
Taksówka - do ceny wyjściowej przejazdu – około 52 dolarów - należy dodać 5 dolarów myta i około 20% napiwku. Do Manhattanu dostaniecie się w 40 minut. Oficjalne taksówki nowojorskie są żółte.

Dojazd z lotniska Newark - Liberty do Nowego Jorku

15 km dzielące lotnisko od Nowego Jorku można pokonać za pośrednictwem pociągów linii NJ TRANSIT i PATH
Pociągi NJ Transit - między godziną 6 rano a 9 wieczorem co godzina pojawia się sześć pociągów NJ Transit. W godzinach 21 – 00 każdej godziny przyjeżdżają cztery pociągi. Pociągi NJ Transit dojeżdżają do New York Penn Station w 30 minut, w 60 minut do 33 Ulicy Nowego Jorku i w 40 minut do World Trade Center.
Autobusy Express Buss - zatrzymują się przy Terminalu A (bus stop 5), Terminalu B (bus stop 2), Terminalu C (bus stop 5 i 6). Autobusy przyjeżdżają co 15 minut przez 365 dni w roku. Przed godziną 6:45 rano i po 11:15 wieczorem kursują trochę rzadziej - co 30 minut. Bilet w jedną stronę to koszt wysokości 16 dolarów. Autobusy z Newark Liberty w Nowym Jorku zatrzymują się na Grand Central Station, Bryant Park i Port Authority Bus Terminal.
Taksówki – z Newark Liberty do Midtown na Manhattanie można dojechać w ciągu 40 minut. Koszt przejazdu (uwzględniający napiwek i inne opłaty) to około 90 dolarów.

Tanie loty z Krakowa do Nowego Jorku - przewodnik po atrakcjach

Statua Wolności w Nowym Jorku

Nowy Jork to kwintesencja amerykańskiego snu – nie ma osób niewrażliwych na jego magnetyzm.
Przybywających do Nowego Jorku wita Statua Wolności, symbol miasta. Amerykanie otrzymali Statuę od Francuzów z okazji stulecia amerykańskiej wojny o niepodległość. W pracach nad pomnikiem brał udział Gustav Eiffel! Posąg ma aż 93 m wysokości, a jedną z turystycznych atrakcji jest wspinanie się na nią po 192 stopniach.
Nowy Jork nie istnieje bez Mostu Brooklińskiego. To kolejny symbol miasta, który można zobaczyć na pocztówkach i fotografiach. Powstał w 1883 r. i do dziś jest jednym z najstarszych mostów wiszących w Stanach.
Piąta Aleja - koncentruje liczne, ważne dla kultury miasta budynki: Empire State Building, Rockeffeler Center i Hotel Plaza. 132 przecznice są swoistą prezentacją gospodarczego rozwoju Nowego J=orku. Tutaj podejmuje się ważne decyzje, tutaj także mieszkańcy świętują istotne dla społeczności okazje.
Warto odwiedzić Metropolitan Museum of Art. Muzeum założono w 1866 r. Wśród tutejszych zabytków znajdują się rzeźby, obrazy i fotografie, a także muzyka. Aby zobaczyć chociaż część tutejszych zbiorów potrzeba co najmniej kilku dni!

Tanie loty z Karkowa do Nowego Jorku - kiedy lecieć?

Planując podróż do Nowego Jorku, warto wziąć pod uwagę, że tutaj sezon turystyczny trwa tu właściwie przez cały rok – należy się zatem przygotować na wysokie ceny. Szczyt przypada natomiast na miesiące marzec – grudzień, trochę lepiej jest między styczniem a początkiem marca.
Lato w Nowym Jorku jest gorące, wilgotne i dość słoneczne, temperatury mogą dochodzić do 40 stopni. Jesienią jest chłodniej – we wrześniu można liczyć na mniej duszne dni. W październiku temperatury dochodzą do około 18 stopni, a w listopadzie robi się już odczuwalnie chłodniej. Zimowe temperatury krążą wokół 0 stopni.

Tanie loty Kraków Nowy Jork - wiza

Wizę amerykańską powinno zacząć się wyrbaiać co najmniej 3 miesiące przed podróżą - tak zalecają pracowanicy konsulatów, chociaż sam proces zwykle nie trwa nawet miesiaca. Im wcześniej zrobisz wizę, tym więcej zaoszczędzisz - ponieważ najtańsze bilety do Nowego Jorku można dostać nawet 6 miesięcy przed datą wylotu. Dobra wiadomość jest taka, że jeden z konsulatów amerykańskich znajduje się w Krakowie.

 

Zobacz też: wszystkie Tanie loty do Nowego Jorku i Tanie loty do USA.