X
Ładowanie...

Tanie loty Kraków Reina Sofia

już od 594 zł
29 cze 06 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Kraków Reina Sofia

Bilety lotnicze Kraków Reina Sofia

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Kraków
16 wrz (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Teneryfa
19 wrz (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kraków
05 sie (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Teneryfa
12 sie (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kraków
18 lip (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Teneryfa
29 lip (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kraków
08 sie (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Teneryfa
12 sie (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kraków
08 lis (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Teneryfa
18 lis (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Kraków Reina Sofia

Przewodnik po lotach Kraków Reina Sofia

Zaginięcie bagażu odprawianego z winy linii lotniczych - wskazówki dla pasażera

Codziennie gubi się setki sztuk bagażu. Jeśli w trakcie Twojego lotu Kraków - Teneriffa (Reina Sofia), Twój bagaż rejestrowany nie wyjedzie na taśmie, niezwłocznie udaj się do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Teneriffa (Reina Sofia) lub w Kraków. Najistotniejsze kwestie bagażowe określa art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego 889/2002. Wskazane wyżej dokumenty mówią o tym, że przewoźnik ponosi odpowiedzialność za szkody torby  wyłącznie pod warunkiem, że uszkodzenie miało miejsce na pokładzie samolotu lub podczas dowozu przez obsługę lotniska oraz że pasażer ma prawo do starania się o rekompensatę za swoją zgubę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa turysty

trzeba zacząć od poinformowania o zgubie i uzyskania dokumentu PIR, czyli protokołu o nieprawidłowości mienia. Będzie on głównym dokumentem do roszczeń oraz otrzymania odszkodowania od organizatora lotu. Aby otrzymać PIR, pokazujemy swój paszport lub dowód osobisty, bilet i koniecznie kwit bagażowy, który otrzymaliśmy przy odprawie. Opisujemy wygląd walizki z uwzględnieniem charakterystycznych cech, by przyspieszyć jego identyfikację. Zaleca się dołożyć zdjęcie walizki jeśli takie posiadamy. Zazwyczaj już w trakcie uzupełniania PIR dostajemy informację, co się stało z bagażem i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Kraków - Teneriffa (Reina Sofia). Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres hostelu, w którym zamierzamy się zatrzymać i swój telefon kontaktowy. Znaczna część linii lotniczych przywiezie nam zagubiony bagaż pod wskazany adres. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaoferuje nam odszkodowanie za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy informowaniu o zaginięciu torby nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego zaoferowanie należy do dobrych praktyk linii lotniczych lub o fundusze  na zakupienie tych rzeczy na własną rękę. Jeśli bagaż się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany turysta  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać konkretne informacje jak postępować dalej.

Jak uchronić się przed zaginięciem walizki na lotnisku?

Zanim polecisz do Kraków - Teneriffa (Reina Sofia) zapoznaj się z regulaminem przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu odprawianego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych lekarstw. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od przewoźnika za zagubiony bagaż jest wykupienie konkretnego ubezpieczenia przed lotem.