X
Ładowanie...

Tanie loty Kraków Zilina

już od

28 kwi 05 maj Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Kraków Zilina

Bilety lotnicze Kraków Zilina

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Kraków Zilina

Przewodnik po lotach Kraków Zilina

Czego nie można przewozić w bagażu kabinowym- poradnik dla turystów

Jeśli wybierasz się w podróż Kraków - Zilina samolotem i zamierzasz zabrać ze sobą tylko bagaż podręczny przeczytaj, co możesz a czego nie możesz zabrać ze sobą na pokład samolotu. W związku z rosnącym zagrożeniem ataków terrorystycznych przewoźnicy zdecydowali się wprowadzić zakazy w przewozie artykułów, które związane są z bezpieczeństwem pasażerów i obowiązują na wszystkich lotniskach świata. Dlatego zanim spakujesz walizkę na podróż Kraków - Zilina poświęć odrobinę czasu na zapoznanie się z obowiązującymi zasadami.

Lista przedmiotów zakazanych, czyli czego nie możesz wnieść na pokład samolotu

Regulaminy wszystkich organizatorów lotu w opraciu o wytyczne organów administracyjnych, określają jakiego rodzaju przedmioty są absolutnie zabronione. Głównie należą do nich materiały, które mogą mogą zostać użyte do pozbawienia życia i zdrowia pasażerów i wszystkich pracowników obsługujących loty, a więc broń ostra, broń kulkowa, a także naboje. Dodatkowo zabrania się przewozu atrap broni, a także drutów do robótek ręcznych. Wyjątek stanowi broń używana w sporcie o ile przewoźnik nie zakazuje jej transportu, a sama broń spełnia wymogi bezpieczeństwa. Niemniej jednak musi być zgłoszona u przewoźnika przed wyjazdem, odpowiednio spakowana i odprawiona jako bagaż sportowy rejestrowany. Wymogi jakie taka sztuka broni musi spełnić, sprawdzisz na stronie przewoźnika lub Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Kolejną kategorią są niektóre akcesoria kosmetyczne i lecznicze. Mowa tu głównie o golarkach, pilniczkach do paznokci, a także strzykawkach z igłą. Niedopuszczalne jest także zabieranie do samolotu materiałów wybuchowych czy pirotechnicznych, takich jak fajerwerki, gaz, płyny na bazie alkoholu lub amoniaku. Przed Tobą podróż lotem Kraków -Zilina i planujesz zabrać ze sobą coś nie wymienionego w regulaminie, zalecamy skontaktować się z biurem obsługi linii lotniczej obsługującej Twój lot w celu ustalenia warunków transportu, ceny lub ewentualnej odmowy, aby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki na lotnisku w dniu wyjazdu. Na pokład samolotu nie można też wnosić określonych produktów chemicznych, takich jak sprężone gazy czy substancje żrące. Pamiętaj, że operator kontroli bezpieczeństwa na lotnisku ma prawo zażądać usunięcia z bagażu podręcznego każdego przedmiotu, który budzi jego wątpliwość. Ograniczenia dotyczą również limitu na transport płynów. W bagażu kabinowym możesz jednorazowo przewieźć 1 litr płynów rozlanych do pojemników o maksymalnej pojemności 100 ml.

Odstępstwa w przewozie, jakie uwzględniliprzewoźnicy.

Co w sytuacji, gdy osoby podróżujące samolotem muszą mieć przy sobie preparaty przeznaczenia medycznego lub inne przedmioty medyczne? Z reguły linie lotnicze nie zabraniają ich przewozu, jednak powinny być przewożone w bagażu odprawianym. Wyjątek stanowią środki lecznicze na choroby przewlekłe, które są niezbędne pasażerowi w czasie podróży. Należą do nich między innymi leki na receptę, środki ogólnodostępne - syropy, krople do oczu, spray do nosa, roztwór soli fizjologicznej, jak również glukometr.

Sprawdź jakie linie kursują na trasie Kraków - Zilina: