X
Ładowanie...

Tanie loty Krasnodar Usinsk

już od 402 zł
27 maj 03 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Rosja

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Rosja
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Mińsk
25 cze (wto)
Belavia
Lot bezpośredni
Moskwa
27 cze (czw)
Belavia
Lot bezpośredni
Mińsk
25 cze (wto)
Belavia
Lot bezpośredni
Moskwa
28 cze (pią)
Belavia
Lot bezpośredni
Mińsk
25 cze (wto)
Belavia
Lot bezpośredni
Moskwa
29 cze (sob)
Belavia
Lot bezpośredni
Mińsk
25 cze (wto)
Belavia
Lot bezpośredni
Moskwa
30 cze (nie)
Belavia
Lot bezpośredni
Mińsk
25 cze (wto)
Belavia
Lot bezpośredni
Moskwa
01 lip (pon)
Belavia
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Krasnodar Usinsk

Przewodnik po lotach Krasnodar Usinsk

Zaginięcie bagażu odprawianego z winy przewoźnika - wskazówki dla turysty

Codziennie gubi się setki sztuk bagażu. Jeśli w trakcie Twojego lotu Krasnodar - Usinsk, Twój bagaż odprawiany nie pojawi się na taśmie, natychmiast przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Usinsk lub w Krasnodar. Najważniejsze kwestie związane z bagażem reguluje art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i rozporządzenie PE 889/202. Wspomniane akty prawne informują o tym, że przewoźnik bierze odpowiedzialność za zagubienie bagażu  tylko pod warunkiem, że uszkodzenie nastąpiło na pokładzie samolotu albo podczas dowozu przez obsługę lotniska oraz że pasażer ma prawo do starania się o odszkodowanie za swoją stratę.

Zgłoszenie zaginionego bagażu, czyli prawa turysty

trzeba zacząć od zgłoszenia zguby i wypełnienia dokumentu PIR, czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on podstawą do reklamacji oraz otrzymania rekompensaty od linii lotniczych. Aby otrzymać PIR, pokazujemy swój dokument tożsamości, bilet i koniecznie kwit bagażowy, który dostaliśmy przy odprawie. Opisujemy wygląd walizki z uwzględnieniem charakterystycznych szczegółów, by przyspieszyć jego identyfikację. Zaleca się dołożyć zdjęcie walizki jeśli takie posiadamy. Zazwyczaj już podczas uzupełniania PIR dostajemy informację, co się stało z walizką i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Krasnodar - Usinsk. Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres miejsca, w którym planujemy się zatrzymać i swój numer telefonu. Znaczna część przewoźników przywiezie nam zagubiony bagaż pod wskazany adres. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaoferuje nam odszkodowanie za postawienie nas w trudnej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia walizki nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego wydawanie należy do dobrych praktyk przewoźników lub o pieniądze  na zakup tych rzeczy na własną rękę. Jeśli walizka się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany pasażer  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki jak postępować dalej.

Jak uchronić się przed zagubieniem walizki na lotnisku?

Zanim wyruszysz do Krasnodar - Usinsk zapoznaj się z zasadami linii lotniczych regulujących kwestię zgłaszania roszczeń oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie rzucać się w oczy. W ramach bagażu odprawianego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych leków. Najlepszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od linii lotniczych za zaginiony bagaż jest wykupienie konkretnego ubezpieczenia przed lotem.