X
Ładowanie...

Tanie loty Kristiansund Tegel Arpt

już od 505 zł
17 sie 24 sie Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Norwegia Tegel Arpt

Bilety lotnicze Norwegia Tegel Arpt

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Oslo
31 sie (pon)
SAS
Lot bezpośredni
Berlin
18 wrz (pią)
SAS
Lot bezpośredni
Oslo
03 wrz (czw)
SAS
Berlin
18 wrz (pią)
SAS
Lot bezpośredni
Oslo
31 sie (pon)
SAS
Lot bezpośredni
Berlin
15 wrz (wto)
SAS
Lot bezpośredni
Oslo
31 sie (pon)
SAS
Lot bezpośredni
Berlin
16 wrz (śro)
SAS
Lot bezpośredni
Oslo
31 sie (pon)
SAS
Lot bezpośredni
Berlin
17 wrz (czw)
SAS
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Kristiansund Tegel Arpt

Przewodnik po lotach Kristiansund Tegel Arpt

Zaginięcie bagażu odprawianego z winy linii lotniczych - wskazówki dla turysty

Każdego dnia giną setki sztuk bagażu. Jeżeli w trakcie Twojego lotu Kristiansund (Kvernberget) - Berlin (Tegel Airport), Twój bagaż odprawiany nie pojawi się na taśmie, natychmiast przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Berlin (Tegel Airport) lub w Kristiansund (Kvernberget). Najistotniejsze ustalenia związane z bagażem określa konwencja montrealska i Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego 889/2002. Wskazane wyżej akty prawne informują o tym, że organizator lotu bierze odpowiedzialność za zagubienie bagażu  wyłącznie pod warunkiem, że zniszczenie miało miejsce na pokładzie samolotu albo podczas dowozu przez obsługę lotniska oraz że pasażer ma prawo do ubiegania się o zwrot pieniędzy za swoją stratę.

Zgłoszenie zaginionego bagażu, czyli prawa turysty

Należy zacząć od poinformowania o zgubie i uzyskania formularza PIR (Property Irregularity Report), czyli protokołu o nieprawidłowości mienia. Będzie on podstawą do roszczeń oraz uzyskania odszkodowania od linii lotniczych. Aby otrzymać PIR, pokazujemy swój paszport lub dowód osobisty, bilet i koniecznie kwit bagażowy, który otrzymaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd torby z uwzględnieniem charakterystycznych detali, by przyspieszyć jego znalezienie. Warto dołączyć zdjęcie bagażu jeśli takie posiadamy. Zazwyczaj już podczas spisywania PIR dowiadujemy się, co się stało z walizką i ile czasu zajmie ściągnięcie na lotnisko w Kristiansund (Kvernberget) - Berlin (Tegel Airport). Jeśli czas oczekiwanie się wydłuży, podajemy adres hotelu, w którym zamierzamy się zatrzymać i swój numer telefonu. Znaczna część przewoźników dostarczy nam zagubiony bagaż pod wskazany adres. Również od klasy przewoźnika zależy to, czy zaoferuje nam odszkodowanie za postawienie nas w trudnej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy informowaniu o zaginięciu bagażu nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego zaoferowanie należy do dobrych praktyk przewoźników lub o fundusze  na zakup tych rzeczy samodzielnie. Jeśli walizka się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany podróżny  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki co robić dalej.

Jak ochronić się przed zagubieniem walizki na lotnisku?

Zanim polecisz do Kristiansund (Kvernberget) - Berlin (Tegel Airport) zapoznaj się z zasadami linii lotniczych regulujących kwestię zgłaszania roszczeń oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup torby, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu odprawianego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych lekarstw. Najlepszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od linii lotniczych za zaginiony bagaż jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia przed wyjazdem.