X
Ładowanie...

Tanie loty La Palma Tanger

już od 70 zł
27 maj 03 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Hiszpania Tanger

Bilety lotnicze Hiszpania Tanger

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Sevilla
21 cze (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Tanger
24 cze (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Sevilla
19 cze (śro)
Vueling Airlines
Tanger
26 cze (śro)
Vueling Airlines
Malaga
13 cze (czw)
Vueling Airlines
Tanger
15 cze (sob)
Vueling Airlines
Malaga
15 cze (sob)
Vueling Airlines
Tanger
19 cze (śro)
Vueling Airlines
Sevilla
13 cze (czw)
Vueling Airlines
Tanger
15 cze (sob)
Vueling Airlines
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje La Palma Tanger

Przewodnik po lotach La Palma Tanger

Zaginięcie bagażu odprawianego z winy linii lotniczych - porady dla podróżującego

Każdego dnia gubi się setki sztuk bagażu. Jeśli w czasie Twojego lotu La Palma - Tanger, Twój bagaż rejestrowany nie wyjedzie na taśmie, niezwłocznie udaj się do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Tanger lub w La Palma. Najważniejsze ustalenia bagażowe reguluje art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego 889/2002. Wspomniane akty prawne mówią o tym, że przewoźnik ponosi odpowiedzialność za uszkodzenia torby  wyłącznie pod warunkiem, że uszkodzenie miało miejsce na pokładzie samolotu albo w czasie załadunku przez obsługę lotniska oraz że podróżny ma prawo do ubiegania się o zwrot pieniędzy za swoją stratę.

Zgłoszenie zaginionego bagażu, czyli prawa pasażera

trzeba zacząć od poinformowania o zgubie i wypełnienia dokumentu PIR (Property Irregularity Report), czyli protokołu o nieprawidłowości mienia. Będzie on głównym dokumentem do roszczeń oraz uzyskania rekompensaty od organizatora lotu. Aby zdobyć PIR, pokazujemy swój paszport lub dowód osobisty, bilet i koniecznie kwit bagażowy, który dostaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd torby z uwzględnieniem charakterystycznych szczegółów, by przyspieszyć jego identyfikację. Zaleca się dołożyć zdjęcie torby jeśli takie posiadamy. Często już w trakcie uzupełniania PIR dostajemy informację, co się stało z torbą i ile czasu zajmie ściągnięcie na lotnisko w La Palma - Tanger. Jeśli czas oczekiwanie się wydłuży, podajemy adres hostelu, w którym planujemy się zatrzymać i swój numer telefonu. Znaczna część linii lotniczych przywiezie nam zgubę pod wskazany adres. Również od klasy przewoźnika zależy to, czy zaproponuje nam rekompensatę za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy informowaniu o zaginięciu bagażu nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego wydawanie należy do dobrych praktyk linii lotniczych lub o pieniądze  na zakupienie tych rzeczy na własną rękę. Jeśli bagaż się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany podróżny  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki co robić dalej.

Jak uchronić się przed zaginięciem bagażu na lotnisku?

Zanim wyruszysz do La Palma - Tanger zapoznaj się z zasadami linii lotniczych regulujących kwestię zgłaszania roszczeń oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup torby, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu rejestrowanego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych lekarstw. Najlepszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od przewoźnika za zagubiony bagaż jest wykupienie konkretnego ubezpieczenia przed lotem.