X
Ładowanie...

Tanie loty La Palma Ylivieska

już od 134 zł
27 maj 03 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Finlandia

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Finlandia
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Gdańsk
23 maj (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
26 maj (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
24 maj (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
25 maj (sob)
WizzAir
Lot bezpośredni
Berlin
27 cze (czw)
EasyJet
Lot bezpośredni
Helsinki
03 lip (śro)
EasyJet
Lot bezpośredni
Berlin
26 cze (śro)
EasyJet
Lot bezpośredni
Helsinki
03 lip (śro)
EasyJet
Lot bezpośredni
Kraków
26 maj (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
02 cze (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje La Palma Ylivieska

Przewodnik po lotach La Palma Ylivieska

Czym są turbulencje i czy są groźne dla poróżujących?

Planujesz podróż samolotem do La Palma - Ylivieska ale obawiasz się turbulencji? Zanim zrezygnujesz z zakupu biletu na samolot przeczytaj, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to gwałtowne ruchy mas powietrza,podczas których samolot wpada w drgania, delikatnie opada. Turbulencji nie należy się obawiać,  ponieważ w łagodnej wersji zdarzają się praktycznie za każdym razem i jest to zupełnie naturalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w samolocie?

Wymienia się kilka powodów powstawania turbulencji w samolocie. Podstawową przyczyną jest ruch powietrza, który ulega nagłemu zakłóceniu, najczęściej w miejscach zetknięcia prądów powietrza  o różnych kierunkach i prędkościach. Następną przyczyną są uskoki wiatru, czyli punkty, gdzie wiatr niespodziewanie zmienia kierunek lub prędkość. Zazwyczaj ma to związek z lotem nad wysokimi masywami górskimi. Turbulencje powstają też często w czasie burz.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka typów w zależności od ich siły. Najogólniej występują ich trzy rodzaje, a mianowicie lekkie turbulencje, w trakcie których maszyna opada maksymalnie do około jednego metra i praktycznie są niezauważalne przez pasażerów , średnie turbulencje, w trakcie których maszyna opada o kilka metrów, a podróżujący znacząco je odczuwają. Ostatnim typem są silne turbulencje, podczas których samolot gwałtownie zniża się około 30 metrów i mogą stanowić zagrożenie dla podróżujących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym typem turbulencji a zarazem najgroźniejszym dla turystów jest CAT , czyli turbulencja w przejrzystym powietrzu, niemożliwa do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby niedogodności związane z turbulencjami nie zniszczyły wspomnień z lotu  La Palma - Ylivieska?

planujesz polecieć samolotem do La Palma - , ale obawiasz się turbulencji, dlatego w trakcie rezerwacji lotu La Palma - Ylivieska sam wybierz miejscówki w samolocie. Specjaliści od lotów lotniczych wskazują, że wszelkie nagłe ruchy samolotu są najmniej odczuwalne na fotelach znajdujących się przy skrzydłach. Najważniejszą rzeczą, jaką należy znać, to mieć założone pasy przez cały lot.