X
Ładowanie...

Tanie loty Liepaja Ylivieska

już od 134 zł
29 maj 05 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Finlandia

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Finlandia
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Gdańsk
23 maj (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
26 maj (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
07 wrz (sob)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
08 wrz (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
24 maj (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
25 maj (sob)
WizzAir
Lot bezpośredni
Berlin
27 cze (czw)
EasyJet
Lot bezpośredni
Helsinki
03 lip (śro)
EasyJet
Lot bezpośredni
Berlin
26 cze (śro)
EasyJet
Lot bezpośredni
Helsinki
03 lip (śro)
EasyJet
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Liepaja Ylivieska

Przewodnik po lotach Liepaja Ylivieska

Czym są turbulencje i czy są niebezpieczne dla pasażerów?

Planujesz podróż samolotem do Liepaja - Ylivieska ale boisz się turbulencji? Zanim wycofasz się z zakupu biletu na lot zapoznaj się, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to gwałtowne ruchy mas powietrza,w trakcie których samolot wpada w drgania, lekko opada. Turbulencji nie należy się bać,  ponieważ w łagodnej formie zdarzają się praktycznie za każdym razem i jest to zupełnie naturalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w trakcie lotu?

Wymienia się kilka powodów tworzenia się turbulencji w samolocie. Główną przyczyną jest ruch mas powietrza, który ulega niespodziewanemu zakłóceniu, przede wszystkim w miejscach nałożenia się na siebie prądów powietrza  o przeciwnych kierunkach i prędkościach. Następną przyczyną są uskoki wiatru, czyli punkty, gdzie wiatr niespodziewanie zmienia kierunek lub prędkość. Najczęściej ma to związek z lotem na dużych wysokościach. Turbulencje powstają też często w trakcie burzy.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka rodzajów w zależności od ich gwałtowności. Najogólniej występują ich trzy typy, a mianowicie lekkie turbulencje, w trakcie których samolot opada tylko do jedenego metra i praktycznie są niezauważalne przez pasażerów , turbulencje o średniej sile, w trakcie których maszyna zniża się o kilka metrów, a podróżujący mocno je odczuwają. Ostatnim rodzajem są turbulencje o wysokiej sile, w trakcie których samolot gwałtownie opada maksymalnie 30 metrów i mogą stanowić zagrożenie dla podróżujących bez założonych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym rodzajem turbulencji a zarazem najbardziej niebezpiecznym dla pasażerów jest Clear Air Turbulence, czyli turbulencja w czystym powietrzu, niemożliwa do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby nieprzyjemności związane z turbulencjami nie zepsuły wspomnień z podróży  Liepaja - Ylivieska?

planujesz polecieć samolotem do Liepaja - , ale obawiasz się turbulencji, dlatego podczas rezerwacji biletu Liepaja - Ylivieska sam wybierz miejscówki w samolocie. Eksperci od lotów lotniczych sugerują, że wszelkie nagłe ruchy samolotu są najmniej odczuwalne na fotelach znajdujących się przy skrzydłach. Najważniejszą rzeczą, jaką należy znać, to mieć założone pasy przez cały czas trwania lotu.