X
Ładowanie...

Tanie loty Lizbona Heraklion

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
27 paź 03 lis Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Lizbona Heraklion

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Lizbona Heraklion

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Lizbona Heraklion

Przewodnik po lotach Lizbona Heraklion

Czym są turbulencje i czy są niebezpieczne dla poróżujących?

Planujesz podróż samolotem do Lizbona - Heraklion ale obawiasz się turbulencji? Zanim wycofasz się z zakupu biletu na samolot zapoznaj się, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to gwałtowne ruchy mas powietrza,podczas których samolot wpada w drgania, lekko opada. Turbulencji nie trzeba się obawiać,  ponieważ w łagodnej formie zdarzają się praktycznie na każdym przelocie i jest to zupełnie naturalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w samolocie?

Wymienia się kilka powodów tworzenia się turbulencji w samolocie. Główną przyczyną jest ruch powietrza, który ulega nagłemu zakłóceniu, najczęściej w miejscach zetknięcia prądów powietrza  o różnych kierunkach i prędkościach. Następną przyczyną są uskoki wiatru, czyli punkty, gdzie wiatr nagle zmienia kierunek lub prędkość. Najczęściej ma to związek z lotem nad wysokimi masywami górskimi. Turbulencje powstają też często w trakcie burzy.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka typów w zależności od ich gwałtowności. Ogólnie występują ich trzy rodzaje, a mianowicie turbulencje o niskiej sile, podczas których samolot opada tylko do około jednego metra i praktycznie są niezauważalne przez pasażerów , średnie turbulencje, w trakcie których samolot zniża się o kilka metrów, a podróżujący mocno je odczuwają. Ostatnim rodzajem są turbulencje o wysokiej sile, w trakcie których maszyna gwałtownie zniża się maksymalnie 30 metrów i mogą stanowić niebezpieczeństwo dla turystów bez założonych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym typem turbulencji a zarazem najbardziej niebezpiecznym dla turystów jest Clear Air Turbulence, czyli turbulencja w przejrzystym powietrzu, niemożliwa do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby nieprzyjemności związane z turbulencjami nie zniszczyły wspomnień z lotu  Lizbona - Heraklion?

Chcesz polecieć samolotem do Lizbona - , ale boisz się turbulencji, dlatego podczas rezerwacji biletu Lizbona - Heraklion samodzielnie wybierz miejsca w samolocie. Eksperci od lotów lotniczych sugerują, że wszelkie gwałtowne ruchy samolotu będą najmniej odczuwalne na miejscach znajdujących się na linii skrzydeł. Ważną rzeczą, jaką należy znać, to mieć zapięte pasy przez cały przelot.