X
Ładowanie...

Tanie loty Łódź Randers

już od

02 paź 09 paź Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Łódź Randers

Bilety lotnicze Łódź Randers

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Łódź Randers

Przewodnik po lotach Łódź Randers

Procedura i rodzaje odprawy przed podróżą Łódź - Randers- poradnik dla podróżujących

Lecisz w podróż samolotem Łódź - Randers po raz pierwszy i obawiasz się, jak przejśc przez procedurę odprawy? Dodatkowo w Internecie pojawiają się informacje o kilku rodzajach odpraw i nie masz pojęcia, której się spodziewać a którą wybrać jeśli linie lotnicze daje taką możliwość?Poniżej prezentujemy krótki informator, który opisuje krok po kroku, każdy z dostępnych typów odprawy .

Czym jest odprawa biletowo-bagażowa?

Odprawa pasażerska to proces zgłoszenia się na lotnisku Łódź - Randers w dniu wylotu, podczas którego pasażer otrzymuje kartę pokładową oraz nadaje bagaż główny. W zależności od rodzaju odprawy pasażer jest zobligowany do pojawienia się znacząco wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa tradycyjna

Powszechną odprawą jest odprawa tradycyjna, gdzie cały proces odbywa się na lotnisku, z którego wylatuje samolot do Łódź - Randers. Po przybyciu na lotnisko należy odszukać odpowiednią bramkę odpraw (check-in) przypisaną do Twojego numeru lotu. Przy stanowisku odprawy sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, kod rezerwacji biletu drogą elektroniczną lub bilet kupiony przy kasie biletowej. Poza tym będziesz mógł zważyć i odprawić swój bagaż, jako bagaż rejestrowany, który zostanie przetransportowany przez załogę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i nadaniu bagażu otrzymasz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia do samolotu. Po odprawie biletowo-bagażowej trzeba przejść do bramki, gdzie odbywa się kontrola bezpieczeństwa. Podczas takiej kontroli każdy turysta musi odłożyć do pojemnika wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,jakie przewozi w bagażu kabinowym, a także okrycie wierzchnie jeśli posiada. Gdy kontrola bezpieczeństwa dobiegnie końca możesz przejść do specjalnej bramki (gate), skąd pasażerowie wchodzą do samolotu. Godzina wejścia na pokład znajduje się również na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie załoga lotniska poinformuje o gotowości przyjęcia pasażerów na pokład samolotu.

Odprawa samodzielna

Większość lotnisk międzynarodowych posiada automaty do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już wprawiony z zasadami obowiązującymi przed odlotem i chcesz uniknąć stania w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Najpierw sprawdź na stronie lotniska Łódź - Randers czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska się znajduje oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż kabinowy, jak i bagaż odprawiany. Wpisz do urządzenia informacje z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do rezerwacji lotu oraz kod potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji wprowadzonych informacji otrzymasz wydrukowaną kartę pokładową. Zabierz ze sobą, aby móc wejść do samolotu. Jeśli masz możliwość nadać swój bagaż,dodatkowo automat wydrukuje naklejkę do oznaczenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem trzeba zostawić w punkcie zrzutu bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa online

W dobie Internetu linie lotnicze również wychodzą na przeciw oczekiwaniom potencjalnych pasażerów. Poza możliwością kupienia biletu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy dokonać odprawy online. Taka odprawa odbywa się za pomocą elektronicznego formularza, który generuje się na stronie internetowej wybranego przewoźnika, najczęściej uruchamiana jest kilka dni przed podróżą. Po wprowadzeniu danych, musimy wydrukować kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu wylotu.  Jeśli zamierzasz podróżować z bagażem rejestrowanym również na stronie linii lotniczych możesz nadać mu numer, wydrukować oznaczenie  i przykleić na walizkę. Niemniej jednak w dniu wylotu obowiązuje Cię stawienie się do tradycyjnej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu sprawdzenia poprawności danych oraz procedur bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy online, aby wejść do samolotu pasażer musi posiadać wydrukowane w czerni karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana na osobnej kartce. Ważne, żeby mieć ze sobą prawidłowe dokumenty, z których korzystałeś przy odprawie.