X
Ładowanie...

Tanie loty Łódź Saloniki

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
12 lut 19 lut Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Łódź Saloniki

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Łódź Saloniki

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Łódź Saloniki

Przewodnik po lotach Łódź Saloniki

Prawa i obowiązki pasażera samolotu

Przed Tobą podróż Łódź -Saloniki i chcesz mieć pewność, że nic nie zakłóci Twojego spokoju? Najlepiej wcześniej sprawdź, do czego zobowiązani są podróżni. Kiedy linie lotnicze mogą wyprosić pasażera z pokładu? Sprawdź nasz poradnik!

Sprawdź obowiązujące regulacje

Będziesz podróżował po terenie UE? Przed wylotem należy zapoznać się z unijnymi przepisami, które definiują najważniejsze obowiązki pasażerów linii lotniczych. Podobne regulacje warto sprawdzić także przed wyjazdem do egzotycznych krajów. Przed Tobą lot Łódź -Saloniki, a może masz inne plany? Podstawowa zasada mówi o tym linie lotnicze mogą wyprosić z pokładu pasażera będącego pod wpływem alkoholu. Podobnie wygląda sytuacja z turystami, którzy mogą zagrozić bezpieczeństwu innych podróżnych. W związku z rosnącym zagrożeniem terrorystycznym, bardzo surowe są także regulacje związane z zawartością walizek. Zakazane jest przewożenie artykułów, które mogą narazić zdrowie i życie podróżnych - np. igły, nożyczki, materiały wybuchowe.

Zwrot kosztów noclegu i wyżywienia

Czy linie lotnicze mają prawo wyprosić pasażera z samolotu jeszcze w innych przypadkach? Okazuje się, że może się tak zdarzyć gdy nastąpi tzw. overbooking. Obsługa powinna jednak podchodzić do podróżnych z należytym szacunkiem i w pierwszej kolejności poszukać ochotników do opuszczenia samolotu. Jeśli zdarzy się taka sytuacja linie lotnicze są też zobligowane do zapłaty rekompensaty. A co z anulowaniem lotu? Pasażerowie mogą wówczas żądać zwrotu kosztów biletu, a w niektórych przypadkach - również pokrycia kosztów hotelu i wyżywienia. Analogicznie wygląda sytuacja pasażerów lotów opóźnionych o kilka godzin. Jeśli obawiasz się nieprzyjemnych sytuacji związanych z podróżą - przed lotem Łódź -Saloniki pomyśl o wykupieniu ubezpieczenia.