X
Ładowanie...

Tanie loty Łódź Sarmellek

już od 85 zł
29 sty 05 lut Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Węgry

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Węgry
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Bruksela
11 lut (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Budapeszt
19 lut (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Bruksela
10 mar (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Budapeszt
17 mar (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Bruksela
10 mar (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Budapeszt
18 mar (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Malmo
11 mar (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Budapeszt
13 mar (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Bruksela
11 mar (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Budapeszt
17 mar (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Łódź Sarmellek

Przewodnik po lotach Łódź Sarmellek

Czym są turbulencje i czy są niebezpieczne dla pasażerów?

Planujesz podróż samolotem do Łódź - Heviz–Balaton ale boisz się turbulencji? Zanim wycofasz się z zakupu biletu na lot przeczytaj, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to gwałtowne ruchy mas powietrza,w trakcie których samolot wpada w drgania, delikatnie opada. Turbulencji nie trzeba się obawiać,  ponieważ w łagodnej formie zdarzają się praktycznie za każdym razem i jest to zupełnie normalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w trakcie lotu?

Wyróżnia się kilka przyczyn tworzenia się turbulencji w samolocie. Główną przyczyną jest ruch mas powietrza, który ulega nagłemu zakłóceniu, przede wszystkim w miejscach zetknięcia prądów powietrza  o różnych kierunkach i prędkościach. Następną przyczyną są uskoki wiatru, czyli miejsca, gdzie wiatr nagle zmienia kierunek lub prędkość. Zazwyczaj ma to związek z lotem na dużych wysokościach. Turbulencje powstają też często w czasie burz.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka typów w zależności od ich gwałtowności. Ogólnie występują ich trzy typy, a mianowicie lekkie turbulencje, podczas których samolot zniża się maksymalnie do jedenego metra i praktycznie są nieodczuwalne przez podróżujących , średnie turbulencje, w trakcie których maszyna opada o kilka metrów, a turyści znacząco je odczuwają. Ostatnim typem są silne turbulencje, podczas których maszyna gwałtownie opada maksymalnie 30 metrów i mogą stanowić niebezpieczeństwo dla pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym rodzajem turbulencji a zarazem najbardziej niebezpiecznym dla turystów jest Clear Air Turbulence, czyli turbulencja w czystym powietrzu, trudna do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby niedogodności związane z turbulencjami nie zepsuły wspomnień z podróży  Łódź - Heviz–Balaton?

Chcesz lecieć samolotem do Łódź - , lecz obawiasz się turbulencji, dlatego podczas rezerwacji lotu Łódź - Heviz–Balaton samodzielnie wybierz miejsca w samolocie. Eksperci od lotów lotniczych wskazują, że wszelkie gwałtowne ruchy maszyny będą najmniej odczuwalne na fotelach znajdujących się na linii skrzydeł. Najważniejszą rzeczą, jaką należy znać, to mieć zapięte pasy przez cały czas trwania lotu.