X
Ładowanie...

Tanie loty Łódź Sarmellek

już od 88 zł
01 wrz 08 wrz Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Węgry

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Węgry
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Berlin
06 lis (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Budapeszt
09 lis (sob)
WizzAir
Lot bezpośredni
Berlin
25 wrz (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Budapeszt
03 paź (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Bruksela
01 lis (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Budapeszt
05 lis (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Berlin
09 wrz (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Budapeszt
21 wrz (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Berlin
29 wrz (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Budapeszt
05 paź (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Łódź Sarmellek

Przewodnik po lotach Łódź Sarmellek

Czym są turbulencje i czy są niebezpieczne dla pasażerów?

Planujesz podróż samolotem do Łódź - Heviz–Balaton ale boisz się turbulencji? Zanim wycofasz się z zakupu biletu na lot przeczytaj, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to gwałtowne ruchy mas powietrza,w trakcie których samolot wpada w drgania, delikatnie opada. Turbulencji nie trzeba się obawiać,  ponieważ w łagodnej formie zdarzają się praktycznie za każdym razem i jest to zupełnie normalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w trakcie lotu?

Wyróżnia się kilka przyczyn tworzenia się turbulencji w samolocie. Główną przyczyną jest ruch mas powietrza, który ulega nagłemu zakłóceniu, przede wszystkim w miejscach zetknięcia prądów powietrza  o różnych kierunkach i prędkościach. Następną przyczyną są uskoki wiatru, czyli miejsca, gdzie wiatr nagle zmienia kierunek lub prędkość. Zazwyczaj ma to związek z lotem na dużych wysokościach. Turbulencje powstają też często w czasie burz.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka typów w zależności od ich gwałtowności. Ogólnie występują ich trzy typy, a mianowicie lekkie turbulencje, podczas których samolot zniża się maksymalnie do jedenego metra i praktycznie są nieodczuwalne przez podróżujących , średnie turbulencje, w trakcie których maszyna opada o kilka metrów, a turyści znacząco je odczuwają. Ostatnim typem są silne turbulencje, podczas których maszyna gwałtownie opada maksymalnie 30 metrów i mogą stanowić niebezpieczeństwo dla pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym rodzajem turbulencji a zarazem najbardziej niebezpiecznym dla turystów jest Clear Air Turbulence, czyli turbulencja w czystym powietrzu, trudna do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby niedogodności związane z turbulencjami nie zepsuły wspomnień z podróży  Łódź - Heviz–Balaton?

Chcesz lecieć samolotem do Łódź - , lecz obawiasz się turbulencji, dlatego podczas rezerwacji lotu Łódź - Heviz–Balaton samodzielnie wybierz miejsca w samolocie. Eksperci od lotów lotniczych wskazują, że wszelkie gwałtowne ruchy maszyny będą najmniej odczuwalne na fotelach znajdujących się na linii skrzydeł. Najważniejszą rzeczą, jaką należy znać, to mieć zapięte pasy przez cały czas trwania lotu.