gs
X
Ładowanie...

Tanie loty London City Apt Tegel Arpt

już od 868 zł
21 lis 28 lis Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

London City Apt Tegel Arpt

Bilety lotnicze London City Apt Tegel Arpt

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Londyn
18 gru (wto)
KLM
Berlin
31 gru (pon)
KLM
Londyn
19 gru (śro)
KLM
Berlin
04 sty (pią)
KLM
Londyn
19 gru (śro)
KLM
Berlin
07 sty (pon)
KLM
Londyn
19 gru (śro)
KLM
Berlin
09 sty (śro)
KLM
Londyn
20 gru (czw)
KLM
Berlin
04 sty (pią)
KLM
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje London City Apt Tegel Arpt

Przewodnik po lotach London City Apt Tegel Arpt

Zaginięcie bagażu odprawianego z winy linii lotniczych - porady dla podróżującego

Codziennie giną setki sztuk bagażu. Jeśli w czasie Twojego lotu London (London City) - Berlin (Tegel Airport), Twój bagaż rejestrowany nie pojawi się na taśmie, niezwłocznie przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Berlin (Tegel Airport) lub w London (London City). Najistotniejsze ustalenia bagażowe reguluje konwencja montrealska i Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego 889/2002. Wskazane wyżej akty prawne mówią o tym, że przewoźnik ponosi odpowiedzialność za uszkodzenia walizki  wyłącznie pod warunkiem, że uszkodzenie miało miejsce na pokładzie samolotu albo podczas dowozu przez załogę oraz że podróżny ma prawo do starania się o rekompensatę za swoją stratę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa podróżującego

Należy zacząć od zgłoszenia zguby i uzyskania dokumentu PIR, czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on głównym dokumentem do roszczeń oraz uzyskania rekompensaty od organizatora lotu. Aby otrzymać PIR, pokazujemy swój dokument tożsamości, bilet i koniecznie kwit bagażowy, który otrzymaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd walizki z uwzględnieniem charakterystycznych cech, by przyspieszyć jego identyfikację. Zaleca się dołożyć zdjęcie bagażu jeśli takie posiadamy. Zazwyczaj już podczas sporządzania PIR dowiadujemy się, co się stało z bagażem i ile czasu zajmie ściągnięcie na lotnisko w London (London City) - Berlin (Tegel Airport). Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres hostelu, w którym planujemy się zatrzymać i swój numer telefonu. Większość linii lotniczych dostarczy nam zgubę pod wskazany adres. Również od klasy przewoźnika zależy to, czy zaproponuje nam rekompensatę za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia torby nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego wydawanie należy do dobrych praktyk linii lotniczych lub o pieniądze  na zakup tych rzeczy samodzielnie. Jeśli torba się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany podróżny  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki jak postępować dalej.

Jak uchronić się przed zaginięciem bagażu na lotnisku?

Zanim polecisz do London (London City) - Berlin (Tegel Airport) zapoznaj się z zasadami linii lotniczych regulujących kwestię zgłaszania roszczeń oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie rzucać się w oczy. W ramach bagażu rejestrowanego nie nadawaj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy niezbędnych leków. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie rekompensaty od linii lotniczych za zagubiony bagaż jest wykupienie konkretnego ubezpieczenia przed lotem.