X
Ładowanie...

Tanie loty Londyn Nowy Jork

LANGM_JS_LP_PRICE_FROM LANGM_JS_LP_NO_PRICE

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Londyn Nowy Jork

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Londyn Nowy Jork

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Londyn Nowy Jork

Przewodnik po lotach Londyn Nowy Jork

Tanie loty Londyn Nowy Jork

Tanie loty z Londynu do Nowego Jorku - jak szukać tanich lotów

Leć do Nowego Jorku prosto z Londynu. Jest to jedna z najczęściej uczęszczanych tras międzykontynentalnych, dlatego łatwo trafić na promocyjne ceny biletów lotniczych. Tanie loty Londyn Nowy Jork mają jeszcze tę dodatkową zaletę, że są najczęściej bezpośrednimi połączeniami. Dzięki temu podróż trwa tylko 8h 19min.

 

Pamiętaj, że żeby nie przepłacać, trzeba rezerwować bilety lotnicze Londyn-Nowy Jork nawet z półroczonym wyprzedzeniem. Na chwilę obecną najtańsze loty zaczynają się już od 1381 zł.

Tanie loty z Londynu do Nowego Jorku - linie lotnicze

Trasę Londyn – Nowy Jork obsługuje wiele linii lotniczych, a znaczna część z nich oferuje loty bezpośrednie. Znacznie skraca to podróż

Do Nowego Jorku dolecisz też z różnych miejsc w Polsce:

Tanie loty z Londynu do Nowego Jorku- lotniska

Lotnisko Nowy Jork JFK- to najbardziej ruchliwe lotnisko w całych Stanach. W 2009 roku zostało tu obsłużonych aż 46 mln pasażerów!
Nowy Jork obsługuje także Port lotniczy Newark-Liberty, usytuowany między miastami Newark i Elizabeth. Tylko 25 km dzieli je od miasta Newark, 15 km natomiast od Nowego Jorku.To ważne lotnisko aglomeracji nowojorskiej – rocznie korzysta z niego 33 miliony pasażerów. W jego skład wchodzą 3 terminale i liczne udogodnienia dla podróżujących.

Dojazd z lotniska Nowy Jork JFK

AirTrain - dojeżdża do stacji metra Jamaica, skąd łatwo dostaniesz się do każdej części Nowego Jorku. Koszt AirTrain to około 5 USD.
Busy GO Airlink- można nimi dojechać do centrum miasta w cenie 20-30 USD.
Taksówka - znazwyczaj kosztuje do 60 USD. Do Manhattanu dostaniecie się w 40 minut. Oficjalne taksówki nowojorskie są żółte.

Dojazd z lotniska Newark - Liberty do Nowego Jorku

15 km dzielące lotnisko od Nowego Jorku można pokonać za pośrednictwem pociągów linii NJ TRANSIT i PATH
Pociągi NJ Transit - od 6 rano do 9 wieczorem co godzina pojawia się sześć pociągów NJ Transit. Do północy przyjeżdżają cztery pociągi. Pociągi NJ Transit dojeżdżają do New York Penn Station w 30 minut, w 60 minut do 33. ulicy Nowego Jorku i w 40 minut do World Trade Center.
Autobusy Express Buss - zatrzymują się przy Terminalu A (bus stop 5), Terminalu B (bus stop 2), Terminalu C (bus stop 5 i 6). Autobusy przyjeżdżają co 15 minut przez 365 dni w roku. Przed godziną 6:45 rano i po 11:15 wieczorem kursują trochę rzadziej - co 30 minut. Bilet w jedną stronę to koszt wysokości 16 dolarów. Autobusy z Newark Liberty w Nowym Jorku zatrzymują się na Grand Central Station, Bryant Park i Port Authority Bus Terminal.
Taksówki – z Newark Liberty do Midtown na Manhattanie można dojechać w ciągu 40 minut. Koszt przejazdu (uwzględniający napiwek i inne opłaty) to około 90 dolarów.

Nowy Jork

Tanie loty z Berlina do Nowego Jorku - przewodnik po atrakcjach

Nowy Jork to kwintesencja amerykańskiego snu – nie ma osób niewrażliwych na jego magnetyzm.
Przyjeżdżających do Nowego Jorku wita Statua Wolności, symbol miasta. Amerykanie otrzymali Statuę od Francuzów z okazji stulecia amerykańskiej wojny o niepodległość. W pracach nad pomnikiem brał udział Gustav Eiffel! Posąg ma aż 93 metry wysokości, a jedną z turystycznych atrakcji jest wspinanie się na nią po 192 stopniach. Nowy Jork to takż Most Brookliński. To kolejny symbol miasta, a na jego cześć wiersz napisał nawet sam Majakowski.
Piąta Aleja - koncentruje liczne, ważne dla kultury miasta budynki: Rockeffeler Center, Empire State Building i Hotel Plaza.
Warto odwiedzić Metropolitan Museum of Art. Muzeum założono w 1866 roku i od tego momentu jest równie ważnym miejscem na mapie sztuki co Luwr czy Ermitaż. Wśród tutejszych zabytków znajdują się rzeźby, obrazy i fotografie, a także muzyka.

Tanie loty z Berlina do Nowego Jorku - kiedy lecieć?

Planując podróż do Nowego Jorku, warto wziąć pod uwagę, że tutaj sezon turystyczny trwa tu właściwie przez cały rok – należy się zatem przygotować na wysokie ceny. Szczyt przypada natomiast na miesiące marzec – grudzień, trochę lepiej jest między styczniem a początkiem marca.
Lato w Nowym Jorku jest gorące, wilgotne i dość słoneczne, temperatury mogą dochodzić do 40 stopni. Jesienią jest chłodniej – we wrześniu można liczyć na mniej duszne dni. W październiku temperatury dochodzą do około 18 stopni, a w listopadzie robi się już odczuwalnie chłodniej. Zimowe temperatury krążą wokół 0 stopni.


Porównaj także: Tanie loty do Nowego Jorku i Tanie loty do USA.