X
Ładowanie...

Tanie loty Lorca Kauhajoki

już od 189 zł
01 kwi 08 kwi Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Finlandia

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Finlandia
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Gdańsk
05 kwi (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
07 kwi (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
01 kwi (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
03 kwi (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
30 kwi (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
07 maj (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
30 kwi (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
08 maj (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
27 kwi (sob)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
07 maj (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Lorca Kauhajoki

Przewodnik po lotach Lorca Kauhajoki

Czym są turbulencje i czy są niebezpieczne dla poróżujących?

Planujesz podróż samolotem do Lorca - Kauhajoki ale obawiasz się turbulencji? Zanim wycofasz się z zakupu biletu na samolot przeczytaj, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to gwałtowne ruchy mas powietrza,w trakcie których samolot zaczyna drgać, lekko opada. Turbulencji nie należy się bać,  ponieważ w łagodnej wersji zdarzają się praktycznie za każdym razem i jest to zupełnie naturalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w trakcie lotu?

Wymienia się kilka przyczyn powstawania turbulencji w samolocie. Główną przyczyną jest ruch powietrza, który ulega niespodziewanemu zakłóceniu, najczęściej w miejscach nałożenia się na siebie prądów powietrza  o przeciwnych kierunkach i prędkościach. Następną przyczyną są uskoki wiatru, czyli punkty, gdzie wiatr niespodziewanie zmienia kierunek lub prędkość. Najczęściej ma to związek z lotem nad wysokimi masywami górskimi. Turbulencje powstają też często w trakcie burzy.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka typów w zależności od ich gwałtowności. Ogólnie występują ich trzy rodzaje, a mianowicie lekkie turbulencje, w trakcie których samolot opada maksymalnie do około jednego metra i praktycznie są nieodczuwalne przez podróżujących , średnie turbulencje, w trakcie których maszyna zniża się o kilka metrów, a turyści znacząco je odczuwają. Ostatnim rodzajem są turbulencje o wysokiej sile, w trakcie których samolot gwałtownie zniża się około 30 metrów i mogą stanowić niebezpieczeństwo dla turystów bez założonych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym rodzajem turbulencji a zarazem najgroźniejszym dla podróżujących jest Clear Air Turbulence, czyli turbulencja w przejrzystym powietrzu, niemożliwa do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby niedogodności związane z turbulencjami nie zniszczyły wspomnień z podróży  Lorca - Kauhajoki?

Chcesz lecieć samolotem do Lorca - , ale boisz się turbulencji, dlatego podczas rezerwacji lotu Lorca - Kauhajoki samodzielnie wybierz miejsca w samolocie. Eksperci od lotów lotniczych wskazują, że wszelkie nagłe ruchy samolotu są najmniej odczuwalne na fotelach znajdujących się przy skrzydłach. Najważniejszą rzeczą, jaką trzeba znać, to mieć zapięte pasy przez całą podróż.