X
Ładowanie...

Tanie loty Los Angeles Piza

już od 155 zł
27 maj 03 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Piza

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Piza
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Londyn
21 maj (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Piza
22 maj (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Londyn
21 maj (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Piza
23 maj (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Londyn
21 maj (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Piza
24 maj (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Londyn
21 maj (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Piza
25 maj (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Londyn
21 maj (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Piza
26 maj (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Los Angeles Piza

Przewodnik po lotach Los Angeles Piza

Zaginięcie bagażu rejestrowanego z winy przewoźnika - wskazówki dla podróżującego

Codziennie giną setki sztuk bagażu. Jeśli w trakcie Twojego lotu Los Angeles - Piza, Twój bagaż rejestrowany nie pojawi się na taśmie, niezwłocznie przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Piza lub w Los Angeles. Najważniejsze ustalenia związane z bagażem reguluje konwencja montrealska i Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego 889/2002. Wskazane wyżej akty prawne informują o tym, że przewoźnik bierze odpowiedzialność za szkody torby  tylko pod warunkiem, że zagubienie miało miejsce na pokładzie samolotu albo w czasie załadunku przez załogę oraz że turysta ma prawo do starania się o zwrot pieniędzy za swoją stratę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa pasażera

trzeba zacząć od zgłoszenia zguby i wypełnienia formularza PIR, czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on głównym dokumentem do roszczeń oraz uzyskania odszkodowania od organizatora lotu. Aby zdobyć PIR, okazujemy swój dokument tożsamości, bilet i koniecznie kwit bagażowy, który dostaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd torby z uwzględnieniem charakterystycznych szczegółów, by przyspieszyć jego identyfikację. Zaleca się dołączyć zdjęcie walizki jeśli takie mamy zapisane w pamięci telefonu lub aparatu. Często już podczas uzupełniania PIR dostajemy informację, co się stało z torbą i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Los Angeles - Piza. Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres miejsca, w którym planujemy się zatrzymać i swój numer telefonu. Większość linii lotniczych przywiezie nam zagubiony bagaż pod wskazany adres. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaoferuje nam odszkodowanie za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy informowaniu o zaginięciu walizki nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego zaoferowanie należy do dobrych praktyk przewoźników lub o fundusze  na zakupienie tych rzeczy samodzielnie. Jeśli walizka się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany podróżny  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki co robić dalej.

Jak uchronić się przed zaginięciem torby na lotnisku?

Zanim polecisz do Los Angeles - Piza zapoznaj się z zasadami linii lotniczych regulujących kwestię zgłaszania roszczeń oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup torby, która będzie rzucać się w oczy. W ramach bagażu rejestrowanego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych leków. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od przewoźnika za zagubiony bagaż jest wykupienie konkretnego ubezpieczenia przed lotem.