X
Ładowanie...

Tanie loty Lublin Sotkamo

już od 426 zł
08 paź 15 paź Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Finlandia

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Finlandia
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Sztokholm
25 gru (pią)
SAS
Lot bezpośredni
Helsinki
28 gru (pon)
SAS
Lot bezpośredni
Sztokholm
25 gru (pią)
SAS
Lot bezpośredni
Helsinki
29 gru (wto)
SAS
Lot bezpośredni
Sztokholm
25 gru (pią)
SAS
Lot bezpośredni
Helsinki
26 gru (sob)
SAS
Lot bezpośredni
Sztokholm
25 gru (pią)
SAS
Lot bezpośredni
Helsinki
27 gru (nie)
SAS
Lot bezpośredni
Sztokholm
25 gru (pią)
SAS
Lot bezpośredni
Helsinki
30 gru (śro)
SAS
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Lublin Sotkamo

Przewodnik po lotach Lublin Sotkamo

Proces i rodzaje odprawy przed podróżą Lublin - Sotkamo- poradnik dla podróżujących

Lecisz w podróż samolotem Lublin - Sotkamo po raz pierwszy i obawiasz się, jak przejśc przez proces odprawy? Dodatkowo w Internecie pojawiają się informacje o różnych rodzajach odpraw i nie wiesz, której się spodziewać a którą wybrać jeśli linie lotnicze daje taką możliwość?Poniżej prezentujemy krótki poradnik, który charakteryzuje krok po kroku, każdy z dostępnych typów odprawy .

Definicja odprawy biletowo-bagażowej

Odprawa pasażerska to proces zgłoszenia się na lotnisku Lublin - Sotkamo w dniu wylotu, podczas którego podróżujący dostaje kartę pokładową oraz nadaje bagaż odprawiany. W zależności od typu odprawy podróżujący jest zobowiązany do pojawienia się odpowiednio wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa tradycyjna

Powszechną odprawą jest odprawa na lotnisku, gdzie całość odbywa się na lotnisku, z którego wylatuje samolot do Lublin - Sotkamo. Po przybyciu na lotnisko trzeba znaleźć odpowiednią punkt odpraw (check-in) przypisaną do Twojego numeru lotu. Przy stanowisku odprawy sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, kod rezerwacji biletu przez Internet lub bilet papierowy. Poza tym będziesz mógł zważyć i odprawić swoją torbę, jako bagaż główny, który zostanie przetransportowany przez załogę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i odprawieniu bagażu otrzymasz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia do samolotu. Po odprawie biletowo-bagażowej należy przejść do bramki, gdzie każdy pasażer poddany jest kontroli bezpieczeństwa. Podczas takiej kontroli każdy pasażer musi włożyć do kuwety wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,które przewozi w bagażu kabinowym, a także okrycie wierzchnie jeśli zabiera ze sobą. Gdy kontrola bezpieczeństwa dobiegnie końca możesz przejść do specjalnej bramki (gate), skąd następuje wejście na pokład. Godzina wejścia na pokład jest wskazana na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie załoga lotniska poinformuje o rozpoczęciu przyjęcia podróżnych na pokład samolotu.

Odprawa samodzielna

Znaczna część lotnisk międzynarodowych posiada urządzenia do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już wprawiony z zasadami obowiązującymi przed odlotem i nie chcesz stać w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Na samym początku przeczytaj na stronie lotniska Lublin - Sotkamo czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska jest zlokalizowany oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż podręczny, jak i bagaż rejestrowany. Wpisz do automatu dane z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do rezerwacji biletu na lot oraz kod potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji danych otrzymasz wydrukowaną kartę pokładową. Zabierz ze sobą, aby móc wejść do samolotu. Jeśli możesz odprawić swój bagaż,dodatkowo automat wydrukuje naklejkę do oklejenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem należy zostawić w punkcie przeznaczonym do zrzucenia bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa przez Internet

W czasach, gdy ludzie wiele spraw załatwiają przez Internet linie lotnicze również wychodzą na przeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów. Poza możliwością zarezerwowania lotu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy dokonać odprawy online. Taka odprawa odbywa się za pomocą formularza internetowego, który generuje się na stronie internetowej wybranych linii lotniczych, zazwyczaj uruchamiana jest parę dni przed lotem. Po wpisaniu wymaganych danych, drukujemy kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu wylotu.  Jeśli będziesz podróżować z bagażem odprawianym również na stronie przewoźnika możesz nadać mu numer, wydrukować naklejkę  i przykleić na bagaż. Niemniej jednak w dniu podróży obowiązuje Cię stawienie się do tradycyjnej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu sprawdzenia poprawności danych oraz procedur bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy internetowej, aby wejść do samolotu podróżujący musi mieć ze sobą wydrukowane w czerni karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana tak, aby jedna strona kartki pozostała niezadrukowana. Ważne, aby mieć ze sobą aktualne dokumenty, którymi posługiwałeś się podczas odprawy.