X
Ładowanie...

Tanie loty Luksemburg Paros

już od 1460 zł
03 cze 10 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Paros

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Paros
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
22 sie (śro)
Aegean Air
Paros
30 sie (czw)
Aegean Air
Warszawa
22 sie (śro)
Aegean Air
Paros
28 sie (wto)
Aegean Air
Warszawa
22 sie (śro)
Aegean Air
Paros
29 sie (śro)
Aegean Air
Warszawa
21 sie (wto)
Aegean Air
Paros
29 sie (śro)
Aegean Air
Warszawa
22 sie (śro)
Aegean Air
Paros
27 sie (pon)
Aegean Air
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Luksemburg Paros

Przewodnik po lotach Luksemburg Paros

Czym są turbulencje i czy są niebezpieczne dla poróżujących?

Planujesz podróż samolotem do Luksemburg - Paros ale obawiasz się turbulencji? Zanim wycofasz się z zakupu biletu na lot zapoznaj się, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to burzliwe ruchy mas powietrza,w trakcie których samolot wpada w drgania, delikatnie opada. Turbulencji nie należy się obawiać,  ponieważ w delikatnej formie zdarzają się praktycznie na każdym przelocie i jest to zupełnie normalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w samolocie?

Wyróżnia się kilka powodów tworzenia się turbulencji w samolocie. Główną przyczyną jest ruch mas powietrza, który ulega niespodziewanemu zakłóceniu, przede wszystkim w miejscach zetknięcia prądów powietrza  o różnych kierunkach i prędkościach. Kolejną przyczyną są uskoki wiatru, czyli punkty, gdzie wiatr nagle zmienia kierunek lub prędkość. Najczęściej ma to związek z lotem nad wysokimi masywami górskimi. Turbulencje powstają też często w czasie burz.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka rodzajów w zależności od ich gwałtowności. Najogólniej występują ich trzy typy, a mianowicie lekkie turbulencje, podczas których maszyna zniża się maksymalnie do około jednego metra i praktycznie są nieodczuwalne przez pasażerów , turbulencje o średniej sile, w trakcie których maszyna zniża się o kilka metrów, a podróżujący znacząco je odczuwają. Ostatnim rodzajem są silne turbulencje, podczas których samolot gwałtownie zniża się maksymalnie 30 metrów i mogą stanowić zagrożenie dla pasażerów bez założonych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym typem turbulencji a zarazem najgroźniejszym dla podróżujących jest CAT , czyli turbulencja w czystym powietrzu, trudna do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby niedogodności związane z turbulencjami nie zepsuły wspomnień z podróży  Luksemburg - Paros?

planujesz polecieć samolotem do Luksemburg - , lecz boisz się turbulencji, dlatego w trakcie rezerwacji lotu Luksemburg - Paros samodzielnie wybierz miejsca w samolocie. Specjaliści od lotów lotniczych wskazują, że wszelkie gwałtowne ruchy samolotu są najmniej odczuwalne na fotelach znajdujących się przy skrzydłach. Ważną rzeczą, jaką należy zrobić, to mieć założone pasy przez całą podróż.