X
Ładowanie...

Tanie loty Madryt Pau

już od 1194 zł
27 maj 03 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Pau

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Pau
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Gdańsk
03 lip (śro)
KLM
Pau
10 lip (śro)
KLM
Gdańsk
04 lip (czw)
KLM
Pau
11 lip (czw)
KLM
Gdańsk
03 lip (śro)
KLM
Pau
11 lip (czw)
KLM
Gdańsk
05 lip (pią)
KLM
Pau
11 lip (czw)
KLM
Gdańsk
04 lip (czw)
KLM
Pau
10 lip (śro)
KLM
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Madryt Pau

Przewodnik po lotach Madryt Pau

Zaginięcie bagażu odprawianego z winy przewoźnika - porady dla podróżującego

Każdego dnia gubi się setki sztuk bagażu. Jeśli w czasie Twojego lotu Madryt - Pau, Twój bagaż odprawiany nie pojawi się na taśmie, natychmiast przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Pau lub w Madryt. Najistotniejsze kwestie bagażowe określa konwencja montrealska i rozporządzenie PE 889/202. Wspomniane dokumenty informują o tym, że przewoźnik ponosi odpowiedzialność za szkody bagażu  tylko pod warunkiem, że zniszczenie nastąpiło na pokładzie samolotu lub w czasie załadunku przez załogę oraz że pasażer ma prawo do ubiegania się o zwrot pieniędzy za swoją stratę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa pasażera

trzeba zacząć od zgłoszenia zguby i wypełnienia formularza Property Irregularity Report, czyli protokołu o nieprawidłowości mienia. Będzie on podstawą do roszczeń oraz otrzymania odszkodowania od przewoźnika. Aby otrzymać PIR, okazujemy swój dokument tożsamości, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który dostaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd bagażu z uwzględnieniem charakterystycznych cech, by przyspieszyć jego znalezienie. Warto dołożyć zdjęcie bagażu jeśli takie posiadamy. Często już podczas sporządzania PIR dowiadujemy się, co się stało z walizką i ile czasu zajmie ściągnięcie na lotnisko w Madryt - Pau. Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres hostelu, w którym planujemy się zatrzymać i swój numer telefonu. Znaczna część przewoźników przywiezie nam zgubę we wskazane miejsce. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaproponuje nam odszkodowanie za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia bagażu nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego zaoferowanie należy do dobrych praktyk linii lotniczych lub o pieniądze  na zakup tych rzeczy na własną rękę. Jeśli torba się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany pasażer  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki jak postępować dalej.

Jak uchronić się przed zagubieniem torby na lotnisku?

Zanim polecisz do Madryt - Pau zapoznaj się z regulaminem przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu odprawianego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy niezbędnych leków. Najlepszym sposobem na uzyskanie rekompensaty od przewoźnika za zagubiony bagaż jest zakup konkretnego ubezpieczenia przed wyjazdem.