X
Ładowanie...

Tanie loty Malaga Korfu

już od 600 zł
29 maj 05 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Hiszpania Korfu

Bilety lotnicze Hiszpania Korfu

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Barcelona
27 cze (śro)
Ryanair
Korfu
03 lip (wto)
EasyJet
Barcelona
27 cze (śro)
Ryanair
Korfu
30 cze (sob)
EasyJet
Barcelona
29 cze (pią)
Ryanair
Korfu
03 lip (wto)
EasyJet
Barcelona
29 cze (pią)
Ryanair
Korfu
01 lip (nie)
EasyJet
Barcelona
25 cze (pon)
EasyJet
Korfu
30 cze (sob)
EasyJet
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Malaga Korfu

Przewodnik po lotach Malaga Korfu

Czym są turbulencje i czy są groźne dla pasażerów?

Planujesz podróż samolotem do Malaga - Korfu ale boisz się turbulencji? Zanim wycofasz się z zakupu biletu na lot zapoznaj się, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to gwałtowne ruchy mas powietrza,w trakcie których samolot zaczyna drgać, delikatnie opada. Turbulencji nie trzeba się bać,  ponieważ w delikatnej wersji zdarzają się praktycznie na każdym przelocie i jest to zupełnie normalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w trakcie lotu?

Wymienia się kilka powodów tworzenia się turbulencji w samolocie. Podstawową przyczyną jest ruch mas powietrza, który ulega niespodziewanemu zakłóceniu, najczęściej w miejscach nałożenia się na siebie prądów powietrza  o różnych kierunkach i prędkościach. Następną przyczyną są uskoki wiatru, czyli punkty, gdzie wiatr nagle zmienia kierunek lub prędkość. Zazwyczaj ma to związek z lotem nad wysokimi masywami górskimi. Turbulencje powstają też często w czasie burz.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka rodzajów w zależności od ich gwałtowności. Ogólnie występują ich trzy typy, a mianowicie turbulencje o niskiej sile, w trakcie których maszyna zniża się maksymalnie do około jednego metra i praktycznie są nieodczuwalne przez podróżujących , średnie turbulencje, w trakcie których samolot opada o kilka metrów, a pasażerowie znacząco je odczuwają. Ostatnim typem są turbulencje o wysokiej sile, w trakcie których samolot gwałtownie zniża się maksymalnie 30 metrów i mogą stanowić zagrożenie dla podróżujących bez założonych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym rodzajem turbulencji a zarazem najgroźniejszym dla pasażerów jest CAT , czyli turbulencja w przejrzystym powietrzu, trudna do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby niedogodności związane z turbulencjami nie zepsuły wspomnień z podróży  Malaga - Korfu?

planujesz lecieć samolotem do Malaga - , lecz obawiasz się turbulencji, dlatego w trakcie rezerwacji lotu Malaga - Korfu sam wybierz miejsca w samolocie. Specjaliści od lotów lotniczych sugerują, że wszelkie gwałtowne ruchy samolotu są najmniej odczuwalne na miejscach znajdujących się przy skrzydłach. Ważną rzeczą, jaką należy znać, to mieć założone pasy przez całą podróż.