gs
X
Ładowanie...

Tanie loty Metz Lamezia Terme

już od 246 zł
26 paź 02 lis Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Lamezia Terme

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Lamezia Terme
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
07 gru (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Lamezia Terme
10 gru (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Berlin
05 gru (śro)
Ryanair
Lamezia Terme
09 gru (nie)
Ryanair
Berlin
05 gru (śro)
Ryanair
Lamezia Terme
10 gru (pon)
Ryanair
Berlin
09 gru (nie)
Ryanair
Lamezia Terme
10 gru (pon)
Ryanair
Warszawa
05 gru (śro)
Alitalia
Lamezia Terme
08 gru (sob)
Alitalia
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Metz Lamezia Terme

Przewodnik po lotach Metz Lamezia Terme

Zaginięcie bagażu rejestrowanego z winy linii lotniczych - wskazówki dla turysty

Każdego dnia giną setki sztuk bagażu. Jeśli w trakcie Twojego lotu Metz Nancy - Lamezia Terme, Twój bagaż rejestrowany nie wyjedzie na taśmie, niezwłocznie przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Lamezia Terme lub w Metz Nancy. Najistotniejsze kwestie bagażowe reguluje konwencja montrealska i Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego 889/2002. Wskazane wyżej akty prawne mówią o tym, że przewoźnik ponosi odpowiedzialność za uszkodzenia torby  tylko pod warunkiem, że zagubienie miało miejsce na pokładzie samolotu lub w czasie dowozu przez załogę oraz że pasażer ma prawo do ubiegania się o odszkodowanie za swoją stratę.

Zgłoszenie zaginionego bagażu, czyli prawa pasażera

Należy zacząć od poinformowania o zgubie i uzyskania dokumentu PIR, czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on głównym dokumentem do reklamacji oraz otrzymania rekompensaty od linii lotniczych. Aby otrzymać PIR, okazujemy swój dokument tożsamości, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który dostaliśmy przy odprawie. Opisujemy wygląd bagażu z uwzględnieniem charakterystycznych detali, by przyspieszyć jego znalezienie. Zaleca się dołączyć zdjęcie bagażu jeśli takie posiadamy. Zazwyczaj już podczas sporządzania PIR dostajemy informację, co się stało z walizką i ile czasu zajmie ściągnięcie na lotnisko w Metz Nancy - Lamezia Terme. Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres hostelu, w którym planujemy się zatrzymać i swój telefon kontaktowy. Większość linii lotniczych dostarczy nam zgubę pod wskazany adres. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaproponuje nam odszkodowanie za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia bagażu nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego wydawanie należy do dobrych praktyk przewoźników lub o fundusze  na zakup tych rzeczy samodzielnie. Jeśli torba się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany turysta  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki co robić dalej.

Jak ochronić się przed zaginięciem torby na lotnisku?

Zanim wyruszysz do Metz Nancy - Lamezia Terme zapoznaj się z zasadami linii lotniczych regulujących kwestię zgłaszania roszczeń oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie rzucać się w oczy. W ramach bagażu rejestrowanego nie nadawaj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych lekarstw. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od przewoźnika za zagubiony bagaż jest zakup konkretnego ubezpieczenia przed lotem.