X
Ładowanie...

Tanie loty Międzyzdroje Kittila

już od 1208 zł
01 wrz 08 wrz Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Kittila

Bilety lotnicze Polska Kittila

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Kraków
29 lis (pią)
Finnair
Kittila
01 gru (nie)
Finnair
Kraków
27 lis (śro)
LOT
Kittila
01 gru (nie)
LOT
Kraków
28 lis (czw)
LOT
Kittila
01 gru (nie)
LOT
Kraków
29 lis (pią)
Finnair
Kittila
03 gru (wto)
Finnair
Kraków
29 lis (pią)
Finnair
Kittila
04 gru (śro)
Finnair
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Międzyzdroje Kittila

Przewodnik po lotach Międzyzdroje Kittila

Czym są turbulencje i czy są niebezpieczne dla pasażerów?

Planujesz podróż samolotem do Międzyzdroje - Kittila ale obawiasz się turbulencji? Zanim zrezygnujesz z zakupu biletu na samolot zapoznaj się, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to burzliwe ruchy mas powietrza,w trakcie których samolot wpada w drgania, delikatnie opada. Turbulencji nie trzeba się obawiać,  ponieważ w delikatnej wersji zdarzają się praktycznie za każdym razem i jest to zupełnie normalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w trakcie lotu?

Wymienia się kilka powodów powstawania turbulencji w samolocie. Główną przyczyną jest ruch powietrza, który ulega niespodziewanemu zakłóceniu, przede wszystkim w miejscach zetknięcia prądów powietrza  o różnych kierunkach i prędkościach. Następną przyczyną są uskoki wiatru, czyli miejsca, gdzie wiatr nagle zmienia kierunek lub prędkość. Najczęściej ma to związek z lotem nad wysokimi masywami górskimi. Turbulencje powstają też często w czasie burz.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka typów w zależności od ich siły. Najogólniej występują ich trzy typy, a mianowicie turbulencje o niskiej sile, w trakcie których samolot zniża się maksymalnie do około jednego metra i praktycznie są nieodczuwalne przez podróżujących , średnie turbulencje, podczas których samolot opada o kilka metrów, a turyści znacząco je odczuwają. Ostatnim rodzajem są silne turbulencje, podczas których samolot gwałtownie opada maksymalnie 30 metrów i mogą stanowić zagrożenie dla turystów bez założonych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym typem turbulencji a zarazem najgroźniejszym dla podróżujących jest Clear Air Turbulence, czyli turbulencja w czystym powietrzu, trudna do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby nieprzyjemności związane z turbulencjami nie zniszczyły wspomnień z podróży  Międzyzdroje - Kittila?

Chcesz polecieć samolotem do Międzyzdroje - , lecz boisz się turbulencji, dlatego podczas rezerwacji biletu Międzyzdroje - Kittila samodzielnie wybierz miejscówki w samolocie. Eksperci od lotów lotniczych wskazują, że wszelkie gwałtowne ruchy samolotu są najmniej odczuwalne na fotelach znajdujących się na linii skrzydeł. Najważniejszą rzeczą, jaką należy znać, to mieć zapięte pasy przez całą podróż.