X
Ładowanie...

Tanie loty Międzyzdroje Kokkola

już od 133 zł
28 lis 05 gru Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Finlandia

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Finlandia
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Gdańsk
22 lis (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
02 gru (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Kraków
21 wrz (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
25 wrz (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
22 lis (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
29 lis (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
25 lis (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
02 gru (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Kraków
25 lis (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
02 gru (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Międzyzdroje Kokkola

Przewodnik po lotach Międzyzdroje Kokkola

Proces i rodzaje odprawy przed lotem Międzyzdroje - Kokkola- informator dla podróżujących

Wybierasz się w podróż samolotem Międzyzdroje - Kokkola po raz pierwszy i stresujesz się, jak przejśc przez proces odprawy? Dodatkowo w Internecie krążą informacje o różnych rodzajach odpraw i nie wiesz, której się spodziewać a którą wybrać jeśli linie lotnicze daje taką możliwość?Poniżej przedstawiamy krótki informator, który opisuje krok po kroku, każdy z dostępnych rodzajów odprawy .

Czym jest odprawa biletowo-bagażowa?

Odprawa pasażerska to proces zgłoszenia się na lotnisku Międzyzdroje - Kokkola w dniu wylotu, w trakcie którego pasażer otrzymuje kartę pokładową oraz nadaje bagaż odprawiany. W zależności od typu odprawy pasażer jest zobligowany do stawienia się odpowiednio wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa tradycyjna

Najpopularniejszą odprawą jest odprawa tradycyjna, gdzie cały proces odbywa się na lotnisku, z którego wylatuje samolot do Międzyzdroje - Kokkola. Po dotarciu na lotnisko należy znaleźć odpowiednią punkt odpraw (check-in) przypisaną do Twojego lotu. Przy stanowisku odprawy sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, kod rezerwacji biletu drogą elektroniczną lub bilet kupiony przy kasie biletowej. Poza tym będziesz mógł zważyć i nadać swój bagaż, jako bagaż główny, który zostanie przetransportowany przez obsługę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i odprawieniu bagażu dostaniesz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia do samolotu. Po odprawie biletowo-bagażowej trzeba przejść do bramki, gdzie każdy pasażer poddany jest kontroli bezpieczeństwa. Podczas takiej kontroli każdy podróżujący musi odłożyć do pojemnika wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,jakie przewozi w bagażu kabinowym, a także okrycie wierzchnie jeśli zabiera ze sobą. Po zakończeniu kontroli bezpieczeństwa możesz udać się do specjalnej bramki (gate), skąd pasażerowie wchodzą na pokład. Godzina wejścia na pokład znajduje się również na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie personel lotniska poinformuje o rozpoczęciu przyjęcia podróżnych na pokład samolotu.

Odprawa samodzielna

Większość lotnisk międzynarodowych posiada urządzenia do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już obeznany z zasadami obowiązującymi przed odlotem i chcesz uniknąć stania w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Najpierw sprawdź w Internecie czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska się znajduje oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż podręczny, jak i bagaż odprawiany. Wpisz do urządzenia informacje z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do zakupu biletu na lot oraz kod potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji danych otrzymasz wydrukowaną kartę pokładową. Zabierz ze sobą, aby móc wejść do samolotu. Jeśli możesz odprawić swój bagaż,dodatkowo automat wydrukuje naklejkę do oklejenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem należy zostawić w punkcie przeznaczonym do zrzucenia bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa online

W czasach, gdy ludzie wiele spraw załatwiają przez Internet linie lotnicze również wychodzą na przeciw wymaganiom potencjalnych pasażerów. Poza możliwością kupienia biletu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy dokonać odprawy online. Taka odprawa odbywa się przy pomocy elektronicznego formularza, który generuje się na stronie internetowej wybranych linii lotniczych, najczęściej uruchamiana jest parę dni przed wylotem. Po wpisaniu wymaganych danych, drukujemy kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu lotu.  Jeśli zamierzasz lecieć z bagażem odprawianym również na stronie przewoźnika możesz nadać mu numer, wydrukować naklejkę  i przykleić na bagaż. Niemniej jednak w dniu podróży obowiązuje Cię stawienie się do tradycyjnej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu kontroli poprawności danych oraz procedur bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy online, aby wejść na pokład podróżujący musi posiadać wydrukowane w czerni karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana tak, aby jedna strona kartki pozostała niezadrukowana. Ważne, aby wziąć ze sobą prawidłowe dokumenty, z których korzystałeś przy odprawie.

Nie znalazłeś niczego godnego uwagi? Spróbuj na chybił trafił znaleźć tanie loty w naszym serwisie:

Tanie loty Sion Brindisi

Tanie loty Olafsvik Rønne

Tanie loty Olafsfjordur Mons

Tanie loty Zurych Corvera

Tanie loty Amersfoort Wettingen

Tanie loty Agrinion Samos

Tanie loty Ischgl Daugavpils

Tanie loty Locarno Hilversum

Tanie loty Us Airways Hilton Head

Tanie loty Puente Genil Osijek