X
Ładowanie...

Tanie loty Milas Gdańsk

już od 751 zł
17 gru 24 gru Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Turcja Gdańsk

Bilety lotnicze Turcja Gdańsk

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Stambuł
24 gru (wto)
LOT
Gdańsk
06 sty (pon)
LOT
Stambuł
25 gru (śro)
LOT
Gdańsk
04 sty (sob)
LOT
Stambuł
25 gru (śro)
LOT
Gdańsk
05 sty (nie)
LOT
Stambuł
23 gru (pon)
LOT
Gdańsk
05 sty (nie)
LOT
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Milas Gdańsk

Przewodnik po lotach Milas Gdańsk

Zagubienie bagażu rejestrowanego z winy linii lotniczych - porady dla turysty

Codziennie gubi się setki sztuk bagażu. Jeśli w trakcie Twojego lotu Milas - Gdańsk, Twój bagaż rejestrowany nie wyjedzie na taśmie, natychmiast udaj się do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Gdańsk lub w Milas. Najistotniejsze ustalenia związane z bagażem reguluje konwencja montrealska i rozporządzenie PE 889/202. Wspomniane dokumenty mówią o tym, że organizator lotu bierze odpowiedzialność za szkody bagażu  tylko pod warunkiem, że zniszczenie miało miejsce na pokładzie samolotu lub podczas dowozu przez załogę oraz że podróżny ma prawo do starania się o rekompensatę za swoją zgubę.

Zgłoszenie zaginionego bagażu, czyli prawa turysty

Należy zacząć od poinformowania o zgubie i uzyskania dokumentu Property Irregularity Report, czyli protokołu o nieprawidłowości mienia. Będzie on podstawą do reklamacji oraz otrzymania odszkodowania od przewoźnika. Aby zdobyć PIR, pokazujemy swój paszport lub dowód osobisty, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który otrzymaliśmy przy odprawie. Opisujemy wygląd walizki z uwzględnieniem charakterystycznych szczegółów, by przyspieszyć jego znalezienie. Warto dołożyć zdjęcie walizki jeśli takie mamy zapisane w pamięci telefonu lub aparatu. Zazwyczaj już w trakcie uzupełniania PIR dostajemy informację, co się stało z torbą i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Milas - Gdańsk. Jeśli czas oczekiwanie się wydłuży, podajemy adres hostelu, w którym planujemy się zatrzymać i swój telefon kontaktowy. Znaczna część przewoźników przywiezie nam zagubiony bagaż pod wskazany adres. Również od klasy przewoźnika zależy to, czy zaproponuje nam rekompensatę za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy informowaniu o zaginięciu walizki nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego wydawanie należy do dobrych praktyk przewoźników lub o fundusze  na zakupienie tych rzeczy samodzielnie. Jeśli bagaż się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany turysta  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać konkretne informacje jak postępować dalej.

Jak ochronić się przed zagubieniem torby na lotnisku?

Zanim wyruszysz do Milas - Gdańsk zapoznaj się z zasadami linii lotniczych regulujących kwestię zgłaszania roszczeń oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup torby, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu odprawianego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy niezbędnych lekarstw. Najlepszym sposobem na uzyskanie rekompensaty od linii lotniczych za zagubiony bagaż jest zakup konkretnego ubezpieczenia przed podróżą.