X
Ładowanie...

Tanie loty Mulhouse Zakintos

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
07 gru 14 gru Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Mulhouse Zakintos

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Mulhouse Zakintos

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Mulhouse Zakintos

Przewodnik po lotach Mulhouse Zakintos

Czym są turbulencje i czy są niebezpieczne dla poróżujących?

Organizujesz podróż samolotem do Mulhouse - Zakynthos ale obawiasz się turbulencji? Zanim zrezygnujesz z zakupu biletu na samolot przeczytaj, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to gwałtowne ruchy mas powietrza,w trakcie których samolot wpada w drgania, delikatnie opada. Turbulencji nie należy się bać,  ponieważ w delikatnej formie zdarzają się praktycznie za każdym razem i jest to zupełnie naturalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w trakcie lotu?

Wyróżnia się kilka przyczyn tworzenia się turbulencji w samolocie. Główną przyczyną jest ruch mas powietrza, który ulega nagłemu zakłóceniu, najczęściej w miejscach zetknięcia prądów powietrza  o różnych kierunkach i prędkościach. Kolejną przyczyną są uskoki wiatru, czyli punkty, gdzie wiatr niespodziewanie zmienia kierunek lub prędkość. Zazwyczaj ma to związek z lotem na dużych wysokościach. Turbulencje powstają też często w trakcie burzy.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka typów w zależności od ich gwałtowności. Ogólnie występują ich trzy rodzaje, a mianowicie turbulencje o niskiej sile, podczas których maszyna opada maksymalnie do około jednego metra i praktycznie są niezauważalne przez podróżujących , średnie turbulencje, podczas których samolot opada o kilka metrów, a turyści znacząco je odczuwają. Ostatnim rodzajem są turbulencje o wysokiej sile, podczas których maszyna gwałtownie opada około 30 metrów i mogą stanowić zagrożenie dla pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym rodzajem turbulencji a zarazem najbardziej niebezpiecznym dla podróżujących jest Clear Air Turbulence, czyli turbulencja w czystym powietrzu, trudna do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby nieprzyjemności związane z turbulencjami nie zepsuły wspomnień z podróży  Mulhouse - Zakynthos?

Chcesz polecieć samolotem do Mulhouse - , ale boisz się turbulencji, dlatego w trakcie rezerwacji biletu Mulhouse - Zakynthos samodzielnie wybierz miejsca w samolocie. Specjaliści od lotów lotniczych sugerują, że wszelkie gwałtowne ruchy maszyny będą najmniej odczuwalne na fotelach znajdujących się przy skrzydłach. Ważną rzeczą, jaką należy znać, to mieć założone pasy przez całą podróż.