X
Ładowanie...

Tanie loty Mulhouse Zakintos

już od

28 wrz 05 paź Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Mulhouse Zakintos

Bilety lotnicze Mulhouse Zakintos

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Mulhouse Zakintos

Przewodnik po lotach Mulhouse Zakintos

Czym są turbulencje i czy są niebezpieczne dla poróżujących?

Organizujesz podróż samolotem do Mulhouse - Zakynthos ale obawiasz się turbulencji? Zanim zrezygnujesz z zakupu biletu na samolot przeczytaj, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to gwałtowne ruchy mas powietrza,w trakcie których samolot wpada w drgania, delikatnie opada. Turbulencji nie należy się bać,  ponieważ w delikatnej formie zdarzają się praktycznie za każdym razem i jest to zupełnie naturalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w trakcie lotu?

Wyróżnia się kilka przyczyn tworzenia się turbulencji w samolocie. Główną przyczyną jest ruch mas powietrza, który ulega nagłemu zakłóceniu, najczęściej w miejscach zetknięcia prądów powietrza  o różnych kierunkach i prędkościach. Kolejną przyczyną są uskoki wiatru, czyli punkty, gdzie wiatr niespodziewanie zmienia kierunek lub prędkość. Zazwyczaj ma to związek z lotem na dużych wysokościach. Turbulencje powstają też często w trakcie burzy.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka typów w zależności od ich gwałtowności. Ogólnie występują ich trzy rodzaje, a mianowicie turbulencje o niskiej sile, podczas których maszyna opada maksymalnie do około jednego metra i praktycznie są niezauważalne przez podróżujących , średnie turbulencje, podczas których samolot opada o kilka metrów, a turyści znacząco je odczuwają. Ostatnim rodzajem są turbulencje o wysokiej sile, podczas których maszyna gwałtownie opada około 30 metrów i mogą stanowić zagrożenie dla pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym rodzajem turbulencji a zarazem najbardziej niebezpiecznym dla podróżujących jest Clear Air Turbulence, czyli turbulencja w czystym powietrzu, trudna do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby nieprzyjemności związane z turbulencjami nie zepsuły wspomnień z podróży  Mulhouse - Zakynthos?

Chcesz polecieć samolotem do Mulhouse - , ale boisz się turbulencji, dlatego w trakcie rezerwacji biletu Mulhouse - Zakynthos samodzielnie wybierz miejsca w samolocie. Specjaliści od lotów lotniczych sugerują, że wszelkie gwałtowne ruchy maszyny będą najmniej odczuwalne na fotelach znajdujących się przy skrzydłach. Ważną rzeczą, jaką należy znać, to mieć założone pasy przez całą podróż.